Ders Notları

Kışı sokakta geçiren insanları gördüğünüzde hangi duyguları hissedersiniz?

7. Sınıf Türkçe Kışı sokakta geçiren insanları gördüğünüzde hangi duyguları hissedersiniz? Bu durumdaki insanların yaşam şartlarının düzeltilmesi için neler yapılabileceğiyle ilgili düşüncelerinizi paylaşınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kışı sokakta geçiren insanları gördüğünüzde hangi duyguları hissedersiniz? Bu durumdaki insanların yaşam şartlarının düzeltilmesi için neler yapılabileceğiyle ilgili düşüncelerinizi paylaşınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Kendimi çok kötü hissederim. O insanların yaşam şartlarının düzeltilmesi için bütün insanlar bilinçlenmeli ve eğer bütün insanların katkısı olursa çok az bir yardım ile o insanlar hayatlarını güven içerisinde ve mutlulukla devam ettirebilirler.


Kışı sokakta geçiren insanları gördüğünüzde hangi duyguları hissedersiniz? Bu durumdaki insanların yaşam şartlarının düzeltilmesi için neler yapılabileceğiyle ilgili düşüncelerinizi paylaşınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Sokakta geçiren insanları gördüğüm zaman kendimi çok huzursuz ve kötü hissederim.

Aslında sevdiklerimizi ve biz de bu duruma düşebiliriz. Hayatın ne göstereceği ve insanın başına neler geleceği belli değildir.

Bu insanların hayat şartlarının düzelebilmesi için aslında o yerde yaşayan bütün insanlar birlik olsalar, çok cüz’i bir miktar da verilen yardımlar ile toplanan yardım koca bir yardım olur ve o insanlar mutlu olur.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Kışın sokakta geçen insanları gördüğüm zaman hem üzülür hem de onlara yardım etmek isterim. Sokakta yaşayan insanları gördüğüm zaman kendi evimde sıcak yuvam da ve sahip oldum olanaklara doğru şükrederim. Sokakta yaşayan insanların yaşam şartları ne kadar zor olduğunu gözlemlediğimiz zaman Allahu Teala yani bize vermiş olduğu nimetleri ve imtihanlar için tekrar dua ederek şükretme yoluna giderim.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.