Kişisel eşyalarınızı nasıl kullandığınızı söyleyiniz.


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kişisel eşyalarınızı nasıl kullandığınızı söyleyiniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :

  • Kişisel eşyalarımı dikkatli kullanırım
  • Özenle kullanmayı
  • Onları temiz tutmayı
  • İşim bittikten sonra her zamanki yerine bırakırım


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Kişisel eşyalarınızı nasıl kullandığınızı söyleyiniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Kişisel eşyalar bu kullandığım zaman temiz ve özenli kullanmaya çalışır elbetteki tasarruflu bir şekilde kullanmaya dikkat ederim. Elbise dolabından elbise çıkardığımız zaman elbiseleri düzgün bir şekilde yerinden bozmadan katlayarak ihtiyacım olanı alırım ve dolabımı kapatırım dişlerimi fırçaladım zaman yüzümü yıkadım zaman banyo yaptığın zaman veya saçımı taradım zaman su ve elektrik tasarrufu özenli kullanmaya çalışırım Ayrıca banyodaki havlumu temiz kullanır diş fırçamı işin bittiği zaman yerine koyar diş mazlumun ağzını kapatır ve hırsla bakım ürünlerimi daha güzel daha özenli kullanmaya çalışırım. Kişisel bakımına önem veren insanlar her zaman toplum içerisinde hem temiz olur hem de sağlıklarını korumuş olurlar kişisel bakımlarımız diş fırçalamak banyo yapmak elimizi yıkamak üstümüze değiştirmek saçlarımızı taramak tırnaklarımızı kesmek gibi alışkanlıklarımız örnek olarak verilebilmektedir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!