Ders Notları

Kişisel gelişiminize katkı sağlayabilecek sosyal ve kültürel etkinliklerle ilgili düşüncelerinizi anlatınız.

7. Sınıf Türkçe Kitabı Kişisel gelişiminize katkı sağlayabilecek sosyal ve kültürel etkinliklerle ilgili düşüncelerinizi anlatınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Kişisel gelişiminize katkı sağlayabilecek sosyal ve kültürel etkinliklerle ilgili düşüncelerinizi anlatınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

İnsanlar çalışma hayatı ve yeme içme uyuma gibi hayatlarına devam ettirmek için ihtiyaçları yanı sıra sosyal ve kültürel canlılardır.

İş, eğitim ve diğer sorumluluklarımız için motive ve de şarj olmak açısından ve kendimizi geliştirebilmek için sosyal ve kültürel faaliyetler bence çok önemlidir.


“Kişisel gelişiminize katkı sağlayabilecek sosyal ve kültürel etkinliklerle ilgili düşüncelerinizi anlatınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

İnsan bedensel ihtiyaçları iş ve eğitim hayatının yanı sıra sosyal ve kültürel ihtiyaçları olan bir canlıdır.

İnsanlar iş eğitim hayatında ne kadar başarılı olurlarsa olsunlar duygularını ifade edebilecek yoğun duygularını boşaltabilecek ve bu eğitim ve çalışma alanından uzaklaşabilecek bir alan bulmak isterler.

Çünkü insanların maddi ihtiyaçlarının yanı sıra duyguları ve hisleri vardır. Bunun için seminerler toplantılar filmler izler eğer ilgi alanları varsa şiir yazar kitaplar Okur ve müzik dinlerler. Böylece ruhlarını dinlendirerek hayatlarına daha kaliteli bir şekilde devam ederler.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.