Ders Notları

“Kitap alın, bildiklerinizi yazın; zira söz uçar ama yazı kalır.” atasözüyle anlatılmak istenen nedir? Açıklayınız.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler “Kitap alın, bildiklerinizi yazın; zira söz uçar ama yazı kalır.” atasözüyle anlatılmak istenen nedir? Açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Kitap alın, bildiklerinizi yazın; zira söz uçar ama yazı kalır.” atasözüyle anlatılmak istenen nedir? Açıklayınız.  konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

“Kitap alın, bildiklerinizi yazın; zira söz uçar ama yazı kalır.” atasözüyle anlatılmak istenen ; sürekli olarak yazılı olan eserlerin nesilden nesile ulaşacağı, ancak sözlerin ise zaman içerisinde yok olacağı veya değişeceği anlamına gelen bir atasözüdür.


“Kitap alın, bildiklerinizi yazın; zira söz uçar ama yazı kalır.” atasözüyle anlatılmak istenen nedir? Açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

“Kitap alın, bildiklerinizi yazın; zira söz uçar ama yazı kalır.” atasözüyle anlatılmak istenen yazılı olan herşeyin kalacağını, ancak sözlü olarak söylenecek konular kişiler tarafından ya unutulacağı ya da değiştirilebileceğini ifade ede bir atasözüdür.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Kitap okumak ve kitaptaki bilgiler elde ettiği gibi insanın sahip olabileceği en güzel zenginliktir. Kitap okuma alışkanlığı insanları bilgilendirdi gibi cehaletten uzak tutar. Kitap okumanın yaşı yoktur her yaştaki insanın kitap okuması hayal dünyasını geliştirilmesi çeşitli düşünürleri öğrenmesi ve araştırma yapması oldukça güzel bir alışkanlıktır. Okuma alışkanlığını Küçük yaşlarda ediniriz küçük yaşta okumaya başladığımız kitapların her zaman ne kadar kıymetli olduğunu biliriz bir insanın gezip göremeyeceği veya bilmediği araştırmak istedi birçok konuyu kitaplar sayesinde öğrenebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.