Kitle iletişim araçları günlük plan içinde yer almalı mıdır? Neden?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Kitle iletişim araçları günlük plan içinde yer almalı mıdır? Neden? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Kitle iletişim araçları günlük plan içinde yer almalı mıdır? Neden?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Bence kitle iletişim araçları günlük plan içinde mutlaka yer almalıdır. Hem ödev ve araştırma yapma hem de sevdiklerimizle iletişim kurmak için kitle iletişim araçları bizlere bilgi sağlar ve bizi eğlendirir. Böylelikle sıkılmadan günü geçirir ve diğer sorumluluklarımızı yerine getirmede daha azimli ve daha enerjik oluruz.


“Kitle iletişim araçları günlük plan içinde yer almalı mıdır? Neden?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Kitle iletişim araçları geniş kitlelere ulaşılmasını ve iletişimi sağlayan televizyon sinema, dergi gazete internet yayınları ve platformlar gibi şeylerdir.

Bence günlük bir plan içerisinde kitle iletişim araçları mutlaka olmalıdır.

Kitle iletişim araçları gerek ders yapmak gerek güncel hayatı takip etmek gerek araştırma yapmak gerekse de sevdiklerimizle beraber vakit geçirmek ve iletişim kurmak için hayatımızın bir parçası haline gelmiştir.

Bu yüzden verimli kullanmak şartıyla iletişim araçları az da olsa günlük plan içerisinde yer almalıdır. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Kitle iletişim araçları günlük plan içinde yer almalı mıdır? Neden?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Yukarıda 5 sınıf sosyal bilgiler ders kitabımızda yer alan bilgi ve cevapları şöyle bir baktığımız zaman kitle iletişim araçlarının neler olduğunu kitle iletişim araçlarının insanlara neler kazandırdıklarını kitle iletişim araçları sayesinde haberleşme iletişim ve çeşitli birçok bilgiye ulaşabileceğimizi anlatan birçok bilgiyi ve cevabı yukarıda sosyal bilgiler dersimizde güzel bir şekilde öğrenerek bu konuyu da güzel bilgilerle tamamladık.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!