Ders Notları

Kıyamet ve yeniden diriliş hakkında bilgi veriniz.

7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kıyamet ve yeniden diriliş hakkında bilgi veriniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kıyamet ve yeniden diriliş hakkında bilgi veriniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

İsrafil meleğinin sura üfledikten sonra bütün insanların dünya Yaşamının sona ereceği ve bununla birlikte insanların öleceği tekrar sorar üflediği zaman bütün insanların dirilerek Mahşer Yerine geçeceği ve burada hesaba sorularak cennet ve cehennemin ehlinde oluşacağını ifade edebiliriz.


Kıyamet ve yeniden diriliş hakkında bilgi veriniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

İsrafil meleğinin sura üfledikten sonra tüm insanların Yaşamının sona ererek kabre gireceği ve bunun sonucunda Kıyamet vaktinin geleceğini biliyoruz.

İsrafil meleğinin tekrar sura üflemesiyle beraber ölen insanlar dirilerek hesap günü olan kıyamet gününde Mahşer alanına gelerek günahları ve sevapları hesaplanarak Cennet ve Cehenneme gideceği imanlarının sorgulanacağı bu alanda bütün Herkes yapmış olduğu iyilik ve kötülüklerin cezasını vereceği bilinmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Kıyamet denilince aklımıza dünyanın sonu anlamına gelir. Kıyamet günü öncelikle alametleri ile bilinir. Kıyamet kopacağı zaman büyük meleklerden biri olan İsrafil üflemiş olacaği ut ile kıyametin kopacağını gösterir. Kıyamet gününde ölen insanlar ve biri olan insanların hepsi aynı şekilde hesaba sorulacaktır. Salih amel işleyenler köprüsü’nden geçebilecek Salih amel işlemeye büyük günahlar yapan insanlar ise cehennemle sınanacaklardir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.