Komşularımıza yardım etmek neden önemlidir? 


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Komşularımıza yardım etmek neden önemlidir?  konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Komşularımıza yardım etmek neden önemlidir?  konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Komşularımıza yardım etmek toplumsal dayanışma ve yardımlaşma olgusuna artıracağından dolayı milletin bir arada olması ve birlik duygusunu gelişmesi açısından büyük önem arz etmektedir.

Dinimiz açısından komşularımız bizlere büyük bir vekalet içerisinde olması ve onların bizlere sürekli olarak birbirimize muhtaç olmamız ve onların desteklerine ihtiyacımız olması açısından da komşularımıza yardım etmek büyük önem ifade etmektedir.


Komşularımıza yardım etmek neden önemlidir?  konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Komşularımıza yardım etmek dinsel ve toplumsal olarak büyük önem arz ettiğini söyleyerek konuşmamıza başlamamız gerekir.

Peygamber efendimiz Hz Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem bitlere Komşusu açken yatan bizden değildir sözü ile beraber komşularımıza yardım etmemiz gerektiği hakkında öğütler vermekte ve bizlere komşularımızın ne kadar önemli olduğunu ifade etmektedir.

Atasözlerimizle millet içerisindeki var olan gelenek ve göreneklerimize baktığımızda ise Komşu komşunun külüne muhtaçtır sözü bizlere komşularımıza ne kadar muhtaç olduğumuz ve Birbirimize destek olmamız gerektiği hakkında da öğütler veren atasözlerimiz den bir tanesidir.

Sonuç olarak dinsel ve gelenek ve göreneklerimize baktığımız zaman komşularımıza sürekli olarak önem vermemiz ve onların yardımına konuşmamız her açıdan Hayati önem taşımaktadır.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Komşularımıza yardım etmek neden önemlidir? 

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Komşuluk ilişkilerimizi niye olması elbette sevinçlerimiz de ne zor zamanlarımızda yanımızda bulunacak güzel insanların olması anlamına gelmektedir. Komşuluk ilişkilerimizi her zaman iyi saygılı ve hoşgörülü olmamız gerekir. Komşular bizim en yakınlarımız olduğu için onlara yaklaşımları mıza dikkat etmeliyiz evimizin yakın olması onları rahatsız edecek görüntülerden davranışlardan ve sizlerden uzak durmamız gerektiğini belirtir ayrıca komşularımızla güzel ilişkiler kurmak İslam dininde oldukça yeri olan bir ahlaki davranıştır Türk toplumunda da komşuluklarla ilişkileri güzel bir şekilde ilerletmek şarttır komşularımıza saygılı ve sevgili yaklaşmak elbette ki onları ve bizleri mutlu eder.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!