Ders Notları

Komşuluk ilişkilerinin iyi olması neden önemlidir?

3. Sınıf Hayat Bilgisi Komşuluk ilişkilerinin iyi olması neden önemlidir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Komşuluk ilişkilerimizi iyi olmasının temel sebebi bizlerin bir arada toplum içerisinde yaşadığımız için yardımlaşma ve dayanışma içerisinde olacağımız kişilerin olması sıkıntılarımızın birlikte çözülmesi ve çeşitli konularda fikir alışverişi yapmamız açısından büyük önem ifade eder.
Ayrıca toplumda birlik ve dayanışmanın sağlanması toplumun aile fertlerinin güçlü olması aile yapısının da sağlam olabilmesi için komşuluk ilişkilerine büyük önem verilmesi gerekir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Komşuluk ilişkileri her zaman iyi olmalıdır çünkü zor durumda kaldığımız zaman sevinçli olduğumuz zaman veya herhangi bir güzel anı veya üzücü bir anı paylaştığımız zaman bize en yakın olan komşularımız dır. Komşularla ile ilişkiler kurmak Türk kültüründe ve İslam da oldukça önemli yeri olan bir değerdir bu sebepten dolayı komşularımıza iyi geçinmeliyiz komşularımızın kıracak üzecek ve kötü hissettirecek davranışlardan ve sözlerden uzak durmalıyız omuzlarımızda her zaman ziyaret etmeli Zor zamanlarında onlara yardım etmeliyiz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.