Ders Notları

Komşuluk ilişkilerinin size ve ailenize katkıları nelerdir? Örnekler vererek anlatınız.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Komşuluk ilişkilerinin size ve ailenize katkıları nelerdir? Örnekler vererek anlatınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Komşuluk ilişkilerinin size ve ailenize katkıları nelerdir? Örnekler vererek anlatınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Komşuluk ilişkileri sayesinde birçok arkadaşlar edinir ve sosyal hayattan kopmayarak, zaman zaman buluştuğumuz zaman zaman dertlerimizi paylaştığımız güzel arkadaşlıklar ediniriz. Yardıma ihtiyacımız olduğu zaman bizlere destek çıkacak yakınımızda bulunan kişiler elde etmiş oluruz.


“Komşuluk ilişkilerinin size ve ailenize katkıları nelerdir? Örnekler vererek anlatınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Komşuluk ilişkileri bedensel olarak yakınımızda bulunan kişiler olduğu için rahatça görüşebileceğimiz ve sosyal hayatımızı devam ettirebileceğimiz kişilerdir.

Ayrıca komşularımız yakınımızda olan kişiler olduğu için başımız sıkıştığında bize en çabuk ulaşabilecek olan kişilerdir.

Oyun oynamak istediğimiz zaman veya büyüklerimiz dertleşmek veya arkadaşlarıyla buluşmak istedikleri zaman komşularına gider ve yakın oldukları için onlara gidip gelmekte herhangi bir zorluk çekmezler

Bir şeye ihtiyacımız olduğu zaman markete gitmek yerine kolayca onlardan isteyebilir veya birbirimize yemek tatlı gibi şeyler göndererek soframızı zenginleştirebiliriz.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Komşuluk ilişkilerinin iyi olması bizim ve ailemizin her zaman ahlak değerlerini yüksek tuttuğunu görebiliriz bir komşuluk ilişkisinde öncelikle insanların birbirine karşı saygı duymasına birbirine karşı sevgili olması ve birbirine karşı olan sorumluluklarını çok güzel bir şekilde öğreniriz komşuluk ilişkileri iyi olmazsa bizim kültürel değerlerimizde oldukça önemli bir yeri olduğunu görebiliriz ilişkilerimizi devam ettirmeliyiz çünkü atalarımızın da komşuluk haklarına ne kadar dikkat ettiğini bilmeli ve komşuluk ilişkilerinin bir gelenek olduğunu söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.