Komşuluk ilişkilerinin size ve ailenize katkıları nelerdir? Örnekler vererek anlatınız.


Hayat Bilgisi Öğretmeni

3. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Komşuluk ilişkilerinin size ve ailenize katkıları nelerdir? Örnekler vererek anlatınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Komşuluk ilişkilerinin size ve ailenize katkıları nelerdir? Örnekler vererek anlatınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Komşuluk ilişkileri sayesinde birçok arkadaşlar edinir ve sosyal hayattan kopmayarak, zaman zaman buluştuğumuz zaman zaman dertlerimizi paylaştığımız güzel arkadaşlıklar ediniriz. Yardıma ihtiyacımız olduğu zaman bizlere destek çıkacak yakınımızda bulunan kişiler elde etmiş oluruz.


“Komşuluk ilişkilerinin size ve ailenize katkıları nelerdir? Örnekler vererek anlatınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Komşuluk ilişkileri bedensel olarak yakınımızda bulunan kişiler olduğu için rahatça görüşebileceğimiz ve sosyal hayatımızı devam ettirebileceğimiz kişilerdir.

Ayrıca komşularımız yakınımızda olan kişiler olduğu için başımız sıkıştığında bize en çabuk ulaşabilecek olan kişilerdir.

Oyun oynamak istediğimiz zaman veya büyüklerimiz dertleşmek veya arkadaşlarıyla buluşmak istedikleri zaman komşularına gider ve yakın oldukları için onlara gidip gelmekte herhangi bir zorluk çekmezler

Bir şeye ihtiyacımız olduğu zaman markete gitmek yerine kolayca onlardan isteyebilir veya birbirimize yemek tatlı gibi şeyler göndererek soframızı zenginleştirebiliriz. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Komşuluk ilişkilerinin size ve ailenize katkıları nelerdir? Örnekler vererek anlatınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Komşuluk ilişkilerinin iyi olması bizim ve ailemizin her zaman ahlak değerlerini yüksek tuttuğunu görebiliriz bir komşuluk ilişkisinde öncelikle insanların birbirine karşı saygı duymasına birbirine karşı sevgili olması ve birbirine karşı olan sorumluluklarını çok güzel bir şekilde öğreniriz komşuluk ilişkileri iyi olmazsa bizim kültürel değerlerimizde oldukça önemli bir yeri olduğunu görebiliriz ilişkilerimizi devam ettirmeliyiz çünkü atalarımızın da komşuluk haklarına ne kadar dikkat ettiğini bilmeli ve komşuluk ilişkilerinin bir gelenek olduğunu söyleyebiliriz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!