Ders Notları

Komşuluk ilişkilerinin size ve ailenize katkıları nelerdir?

3. Sınıf Hayat Bilgisi Komşuluk ilişkilerinin size ve ailenize katkıları nelerdir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Komşuluk ilişkilerinin size ve ailenize katkıları nelerdir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Komşuluk ilişkilerinin bize en büyük katkısı yardımlaşmayı ve dayanışmayı öğretir. Aramızdaki kan bağı olmayan insanların en ufak sıkıntımızda her işimize koşması çok güzel bir dayanışmadır.


Komşuluk ilişkilerinin size ve ailenize katkıları nelerdir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Komşuluk ilişkilerimiz şimdi annelerimizin babalarımızın zamanındaki kadar fazla samimi olmasa da az çok vardır. Komşularımız bize akraba olmasakta birbirimize yardım edebileceğimizi öğretirler. Bizimle yaşıt çocukları varsa onlarla arkadaş oluruz ve kardeş gibi büyürüz.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Aslı dedi ki:

    Cevaplarınız bir harika Sizler sayesinde kolay bir şekilde Ödevlerini bitir Biliyorum teşekkür ederim Forum sayfa ailesi

  2. Merve dedi ki:

    Komşularımızla aramızdaki ilişkiden iyi olduğu zaman sohbet edecek sıkıntılarımızı ve üzüntülerimizi paylaşacak insanlara sahip oluruz komşularımız herhangi sıkıntılı bir durumla karşılaştığımız zaman yardım isteyeceğimiz yakın lardır atalarımızın dediği gibi komşu komşunun külüne muhtaçtır atasözünde anlatılmak istenen biz insanlar birbirlerine muhtaç olarak bir arada yaşarlar. Bu sebeple komşularımızla güzel ilişkiler kurar ve huzurlu bir ortamda yaşarız .

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.