Ders Notları

Konu komşuya sevgi ve saygıyla nasıl bakılır? Günlük hayattan örnekler veriniz.

6. Sınıf Türkçe Konu komşuya sevgi ve saygıyla nasıl bakılır? Günlük hayattan örnekler veriniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Konu komşuya sevgi ve saygıyla nasıl bakılır? Günlük hayattan örnekler veriniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Komşularımızla sevgili ve saygılı olmalı onlarla karşılaştığımızda selamlaşma hal hatır sormalıyız. Bir ihtiyacımız olduğunda onlar bize yardıma bizde aynı şekilde onlara yardımcı olmalıyız. Evimizde pişen yemekten bir tabakta olsa komşumuzla paylaşmalıyız.


Konu komşuya sevgi ve saygıyla nasıl bakılır? Günlük hayattan örnekler veriniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Komşularımız bize akrabalarımızdan daha yakındır. Başımıza bir olay gelse yardıma ihtiyacımız olsa akrabalarımızdan önce komşularımız duyar ve yardıma koşarlar.

Bu yüzden komşularımıza karşı saygılı olmalı onlara sevgi ile yaklaşmalıyız. Bir ihtiyaçları olduğun a elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışmalıyız. Bayramlarda onlarında ziyaret etmeliyiz.

Yaptığımız yemekleri onlarla paylaşmalıyız. Atasözlerinden de bildiğimiz gibi komşu komşunun külüne muhtaçtır. Bu yüzden komşularımızla karşı saygılı olmalı ve onları sevmeliyiz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Komşularımız birçok konuda ve birçok olaylarda bizi yakınlıkları ile bilinen komşuluk ilişkilerinin çok fazla önem verilen bir toplumda yaşıyoruz. Komşularımızla iyi ilişkiler kurmak onları rahatsız edecek söz ve davranışlarda bulunmamak Ayrıca birbirimize karşı duyarlılık göstererek saygılı bir şekilde yaşamak oldukça önemlidir. Atasözünde söylendiği gibi komşu komşunun külüne muhtaçtır sözünden anlaşılacağı gibi herhangi bir zorluğu herhangi bir sıkıntı veya herhangi bir sevinç sırasında en yakınlarımız olarak bildiğimiz komşularımıza ihtiyaç duyarız

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.