Ders Notları

Köroğlu hakkındaki duygu ve düşüncelerinizi açıklayan bir yazı yazınız.

4. Sınıf Türkçe Köroğlu hakkındaki duygu ve düşüncelerinizi açıklayan bir yazı yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Köroğlu hakkındaki duygu ve düşüncelerinizi açıklayan bir yazı yazınız.  konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Köroğlu 16. Yüzyılda yaşamış asıl adı Ruşen Ali olan bir şairimizdir. Köroğlu halk şairlerimiz içerisinde kavganın ve özgürlüğün sembolüdür. Şiirlerinde coşkun bir seslenişle yiğitlik, dostluk, aşk, doğa sevgisi çok sâde bir dille anlatılır. Köroğlu Bolu beyinin bacısını alıp dağa çıkan aşkı için orduları karşısına alan bir cengaverdir.


Köroğlu hakkındaki duygu ve düşüncelerinizi açıklayan bir yazı yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Köroğlu başkaldırının özürlüğün ve kavganın simgesidir. Yiğitlik mertlik dostluk aşk sevğiyi benliğinde bulabilirsiniz şair ve ince ruhlu olduğu kadar bileğine güvenen cengaverdir. Babası at seyisidir.

Bolu beyi iyi bir at istemiş tir oda bir tay alıp gider bu iyi bir at olacak der benle dalga mı geçiyorsun deyip babasının gözlerine mil çekilir kör olur Ruşen Ali bunun üzerine babasının intikamını almak için Bolu beyiyle mücadeleye başlar bence iyide eder. Tam bu sırada Bolu beyinin kız kardeşine aşık olur hikaye böyle devam eder bu efsane sadece Anadolu da değil tüm Türk dünyasında da bilinir büyük bir efsanedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Araştırmak istediğiniz birçok konuyu sizin sayfanıza rahat bir şekilde bulabiliyorum. Birçok konuda ödevleri ve doğru bir şekilde yapmak ve hızlı bir şekilde yapma imkânını sizin vermiş olduğunuz bilgiler sayesinde bulabiliyorum. Yalnız Türkçe dersinde değilsin derslerinde başarılı olmanın Temel destekçisi ve devamlı yardımcısı sizsiniz. Bu vermiş olduğunuz eski bilgiler sayesinde öğretmenlerinin taktiğini elde edebiliyorum. Çok teşekkür etmek istiyorum ve vermiş olduğunuz bilgiler sayesinde oldukça ilgilendiğimi söylemek istiyorum.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.