“Küçük hanımlar, küçük beyler Kendinizin ne kadar kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız.”


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe “Küçük hanımlar, küçük beyler… Kendinizin ne kadar kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız.” sözüyle Mustafa Kemal Atatürk’ün ne demek istediğini açıklayan bir konuşma yapınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Küçük hanımlar, küçük beyler… Kendinizin ne kadar kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız.” sözüyle Mustafa Kemal Atatürk, bizlerin bu milletin geleceği olduğumuzu ifade etmiş ve bizlere verdiği değeri göstermiştir.
Bizlerde bu söze uygun hareket etmeli ve bize değer veren Atamızın gözünü arkada bırakmayacak kadar çalışkan olmalıyız. Dedelerimizin şehit düştüğü bu vatanı sahiplenmeli ve yüksek seviyelere çıkarmalıyız. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

“Küçük hanımlar, küçük beyler Kendinizin ne kadar kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız.”

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Mustafa Kemal Atatürk her zaman Türk gençliğine inanmıştır Türk gençliğinin bu vatanı koruyacağına sahip çıkacağına çağdaş uygarlık seviyesine sadece yine yenilikleri ve ayak uydur ocağına inanmış bu alanda birçok çalışmalar yapmış ve onlara inanacak birçok sözleri olduğunu da söyleyebiliriz. Mustafa Kemal Atatürk Türk gençliğine bu cennet vatanı emanet ettiği zaman nasıl başa çıkacaklarını nasıl ev tutacaklarını nasıl eğitimli bilgili bir rakı olacağını önceden görmüş ve Türk gençliğine her zaman övmustur.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!