Ders Notları

Küçükken sizi etkileyen, davranışlarınıza yön veren, unutamadığınız güzel bir anınızı anlatınız.

7. Sınıf Türkçe Kitabı Küçükken sizi etkileyen, davranışlarınıza yön veren, unutamadığınız güzel bir anınızı anlatınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Küçükken sizi etkileyen, davranışlarınıza yön veren, unutamadığınız güzel bir anınızı anlatınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Küçükken annem salonda top oyamamayı yasak ettiği halde oynamış ve annemin çok önemsediği yadigar vazosunu kırmıştım.

Annem içeri gelince endişe ve gözyaşları içinde vazosuna baktı.

Hem korkuyor hem de çok üzülüyordum. Annem beni odama yolladı. Bende orda ağlamaya başladım.

Annem o an bana bağırmamak ve üzmemek için yollamış sonradan anladım. Annem yanıma geldi çok özür diledim sarıldık ve bir daha yapmayacağıma söz verdim.

Annemin bana kızmaması ve bana sabırla yaklaşması hatamı anlamama sebep oldu. Eğer kızsa belkide bu denli tesirli olmayacaktı.


“Küçükken sizi etkileyen, davranışlarınıza yön veren, unutamadığınız güzel bir anınızı anlatınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Bir arkadaşım bir keresinde bana kızgın olduğu için bana bir ayıbımı söyleyip beni ağlatacağını ve insanların içine çıkamayacağımı söyledi.

Ne olduğunu bilemediğim için biraz meraklı biraz tedirginim. Söylemesi için ısrar edince kulak yapımla dalga geçti.

Biraz üzülsem de bunu kendisine hissettirmedim ve kendisiyle biraz alaycı bir tavırla “bir daha insan içine gerçekten çıkamayacağım” diyerek gülerek tavrımı belirttim.

Arkadaşım bu kararlılığımı bunlar hiç utanmadığımı anlayınca kendi mahcup oldu ve morali bozarak okuldan gitmek zorunda kaldı.

Bu olay eğer kendimden emin ve kararlı olup insanların benim herhangi bir özelliğimle dalga geçmelerini önemsemediğim takdirde başarılı olamayacaklarını anladım.

Ve anladım ki bizler insanlara izin vermedikçe insanlar bizi üzemezler.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Küçükken unutmadım en güzel anılarımdan biri elbette ki okula başladım ilk gün örnek olarak verebilirim. Her zaman okula başladığım gün ne kadar heyecanlı olduğum bir dille getiririm itibarıyla arkadaşlarıma başlayacağım güzel anılarımızı çok etkinliğin anahtarı olan okulun ilk günü her zaman sevdirip bir heyecanı başladığımı söyleyebilirim küçüklük anılarımda unutamadığım bu anılar her Zaman hatırlarım okula başladığımız hepimiz oldukça heyecanlıyızdır orada arkadaşlarımıza bir oyun bulmakta sana öğretmenimizden güzel bir söz duyduğumuz zaman ya da yeni bir şey öğrendiğiniz zaman oldukça mutlu olurum.

     

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.