Ders Notları

Kulak kepçesi, burun, soluk borusu gibi yapılarda bulunan, kemik kadar sert olmayan esnek yapıya ne ad verilir?

6. Sınıf Fen Bilimleri Kulak kepçesi, burun, soluk borusu gibi yapılarda bulunan, kemik kadar sert olmayan esnek yapıya ne ad verilir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kulak kepçesi, burun, soluk borusu gibi yapılarda bulunan, kemik kadar sert olmayan esnek yapıya ne ad verilir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Esnek yapıya KIKIRDAK adı verilir.


Kulak kepçesi, burun, soluk borusu gibi yapılarda bulunan, kemik kadar sert olmayan esnek yapıya ne ad verilir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Kulak kepçesi, burun, soluk borusu gibi yapılarda bulunan, kemik kadar sert olmayan esnek yapıya KIKIRDAK adı verilir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sağımızda burnumuzda bulunan kıkırdak yapısına sahip olan şekil alabilen veya hareket edebilen kaslarımıza kıkırdak yapıya sahip olan bir çeşit kemik özelliğidir. Burnumuzda ve kulaklarımızda bulunan kıkırdak kası elbetteki düşmelerde veya çarpmalarda rahat bir şekilde yararlanabilir veya ağrıyabilir kemikleri göre daha hassas yapısı olan kıkırdağın bulunduğu yerleri kulak ve burun olarak bilmekteyiz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.