Ders Notları

Kullandığınız veya çevrenizde kullanılan nanoteknoloji ürünleri ile ilgili bir araştırma yapıp isimlerini aşağıya yazınız.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Kullandığınız veya çevrenizde kullanılan nanoteknoloji ürünleri ile ilgili bir araştırma yapıp isimlerini aşağıya yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kullandığınız veya çevrenizde kullanılan nanoteknoloji ürünleri ile ilgili bir araştırma yapıp isimlerini aşağıya yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Kullandığınız veya çevrenizde kullanılan nanoteknoloji ürünleri; hayatımızda kullandığımız diş macunları, temizlik bezleri, deterjanlar ve ev aletleri gibi bir çok üründe rastlayabiliriz.


Kullandığınız veya çevrenizde kullanılan nanoteknoloji ürünleri ile ilgili bir araştırma yapıp isimlerini aşağıya yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Kullandığınız veya çevrenizde kullanılan nanoteknoloji ürünleri ile ilgili bir araştırma yapıp isimleri şunlardır ;

 1. Deterjan
 2. Fiber temizlik bezleri
 3. Temizlik ürünleri
 4. Diş macunu,
 5. Güneş kremi
 6. Gıda ambalajları
 7. Bazı kumaşlar
 8. Bazı katkı maddeleri
 9. Buzdolabı,
 10. Ütü, süpürge,
 11. Saç kurutma makinesi
 12. İlaçlar

 

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. Merve dedi ki:

  Sosyal bilgiler ders kitabı muzda bulunan bu konuda kullanmış olduğumuz araç gereçlerde veya kişisel bakım ürünlerinde temizlik ürünlerinde nanoteknolojinin yerini ve önemini daha yakın bir şekilde anlamış olduk.Diş macunlarında temizlik ürünlerinde kullandığımız birçok kişisel bakım ürünlerinde nano teknoloji kullanılmaktadır.

 2. tuba dedi ki:

  çok güzel he bu uygulama

   

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.