Ders Notları

Kültürel değerlerin gelecek nesillere aktarılmasında üzerimize düşen görevlerin neler olduğunu belirten bir metin yazınız.

7. Sınıf Türkçe Kültürel değerlerin gelecek nesillere aktarılmasında üzerimize düşen görevlerin neler olduğunu belirten bir metin yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kültürel değerlerin gelecek nesillere aktarılmasında üzerimize düşen görevlerin neler olduğunu belirten bir metin yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Kültürel değerlerin gelecek nesillere aktarılması üzerine birçok görev bizleri beklemektedir.

Kültürel değerler bizleri biz yapan gelenek ve göreneklerimiz dini değerler ve bunların birçok vatan sevgisi gibi ay yıldızlı bayrak sevgisi gibi değerler olduğunu ve bunları bizleri güçlü tutan değerler olduğu için sürekli olarak bilmemiz ve nesilden nesile aktarmamız büyük önem taşımaktadır.


Kültürel değerlerin gelecek nesillere aktarılmasında üzerimize düşen görevlerin neler olduğunu belirten bir metin yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Kültürel değerler bizleri toplumu içerisinde bir arada tutan toplumun sağlam taşlarını oluşturan önemli konular olarak söylenebilir.

Kültürel değerlerin nesilden nesile aktarmak için büyüklerimiz bizlere gelenek ve göreneklerimiz hakkında dinsel ögeler hakkında dinimiz hakkında Peygamberimiz hakkında Bayramımız hakkında vatanımız hakkımda ve birçok değerimiz hakkında bizlere bilgiler vererek bu bilgilerin bizler için ne kadar değerli olduğunu en iyi şekilde anlatması ve bizim de büyüdü mü Zabun bilgileri nesilden nesile aktarılarak güçlü bir kültürel toplum olmamızı sağlamamız devletimizin milletimizin sevgisinin devam etmesi açısından büyük bir önem arz etmektedir.

İşte bu nedenle güçlü bir devlet ve güçlü bir millet için kültürel ögelerimize sahip çıkarak sürekli olarak bu kültürel ögelerimizin nesilden nesile aktarılması ve korunması bizler için hayati bir önem taşımaktadır.


 

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Kültürel değerlerimiz bize atalarımızdan kalan yaşatılması oldukça önemli olan ve yeni nesilleri aktarıldığı zaman mirasımızın sürdürülmesi ve değerlendirilmesi olanak sağlayan ahlaki bir değerdir. Atalarımızdan kalan yemeklerimiz düğünlerimiz misafir ağırlama olmaz mevlüt lerimiz birçok gelenek ve göreneklerimiz kültürümüzü oluşturur. Türk kültürü oldukça zengin ve kıymetli bir kültürdür. Bu sebeple yeni nesillere aktarılması ve yaşatılması Türk kültürünün yok olmaması için oldukça önemlidir. Türk mutfağı Türk el sanatları Türk tarihi Türk misafirperverliği oldukça kıymetli ve değerli olan birçok ahlaki ve güzel davranışı barındırır bu sebeple yeni nesillere aktarılması oldukça önemlidir

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.