Ders Notları

Kuralların ortadan kalkması hak ve özgürlüklerimizi nasıl etkiler? Açıklayınız.

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Kuralların ortadan kalkması hak ve özgürlüklerimizi nasıl etkiler? Açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kuralların ortadan kalkması hak ve özgürlüklerimizi nasıl etkiler? Açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Kuralların ortadan kalkması hak ve özgürlüklerimiz olumsuz bir şekilde etkileyecektir.

Kuralların ortadan kalkması sonucunda seyahat hakkımız eğitim hakkımız özgürlüklerimiz Özel hayatın gizliliği gibi birçok hak ve özgürlüklerimiz sınırlandırılacak ve bu da toplum içerisinde birçok sorun da karşımıza çıkacaktır.


Kuralların ortadan kalkması hak ve özgürlüklerimizi nasıl etkiler? Açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Kuralların ortadan kalkması durumunda birçok hak ve hürriyetimiz in kısıtlanacak Bundan dolayı toplum içerisinde birçok Çatışma ve sıkıntıyla karşı karşıya kalacağımız ifade edebiliriz.

Kuralları da ortadan kalkması bizlerin seyahat Hakkı özgür düşünce hakkı fikirlerini ifade etme hakkı eğitim hakkı Sağlık hakkı oy kullanma hakkı seçme ve seçilme hakkı seyahat etme hakkı Yerleşme Hakkı gibi birçok haklarımıza mahrum kalacağımız dan dolayı toplum içerisinde insanların huzursuz ve mutsuz olacağından dolayı birçok sıkıntıyla karşı karşıya kalacağız.

Bunun sonucunda toplum içerisindeki var olan düzen bozulacak insanlar birbirlerine kin ve nefretle bakacak ve sürekli olarak çatışmalar olacağından dolayı milletin düzeni bozulacak ve bu de devletin zarar görmesi ve yıkılmasına karşı karşıya kalacağını örnek olarak verebiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kurallar hak ve özgürlüklerimiz ile aynı orantıda olduğu için elbette kuralların kaldırılması söz konusu olduğu zaman hak ve özgürlüklerimizin ihlal edilmesine ve hak ve özgürlüklerimizi yeterince faydalanma muza sebep olan birçok sorun ortaya çıkabilir. İnsanlar hak ve özgürlüklerini kullanırken elbetteki koymuş olan yazılı ve yazılı olmayan kuralları benimseyerek yaşarlar bu kurallar elbette ki insanların yaşayabilmesi temel hak ve özgürlüklerinden faydalanıyor olmasa toplum içerisinde daha huzurlu bir ortama sahip olabilmesi için gerekli kurallar arasında yer alır bu kurallar elbette ki hak ve özgürlüklerimiz ile eşit bir şekilde orantılı olduğundan dolayı insanların yararına olan temel kurallardır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.