Kur’an-ı Kerim mealinden, dua etmenin önemini ifade eden bir ayet bularak defterinize not ediniz.


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

5. Sınıf Din Kültürü Kur’an-ı Kerim mealinden, dua etmenin önemini ifade eden bir ayet bularak defterinize not ediniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Kullarım sana beni sorduklarında bilsinler ki şüphesiz ben yakınım, bana dua ettiğinde duacının dileğine karşılık veririm. Şu halde benim davetime gelsinler ve bana iman etsinler ki doğru yolu bulalar. (Bakara Suresi , 2/186.ayet)
De ki: “Karanın ve denizin karanlıklarından sizi kim kurtarır?” O’na açık gizli yalvararak, “Eğer bizi bundan kurtarırsa andolsun şükredenlerden olacağız” diye dua edersiniz. (En’âm Suresi 6/63. Ayet)
De ki: “Ondan ve bütün sıkıntılardan sizi Allah kurtarır.” Sonra siz yine O’na ortak koşarsınız. (En’âm Suresi 6/64. Ayet)
Rabbinize yalvara yakara ve gizlice dua edin. Bilesiniz ki O, haddi aşanları sevmez. (A’râf Suresi , 7/55. Ayet) 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Kur’an-ı Kerim mealinden, dua etmenin önemini ifade eden bir ayet bularak defterinize not ediniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Kur'an-ı Kerim'in mealinde baktığımız zaman dua etmenin önemi ile ilgili birçok ayeti kerime görebiliriz dua etmek allah'la mümin arasında bir iletişim gibidir dua etmenin en büyük ibadetlerden biri olduğunu söyleyebiliriz insanlar her zaman ibadet ederiz Allah'a yönelebilir Allah'tan isteyebilir ve Allah'tan zor durumda kaldıkları zaman veya bir şey istedikleri zaman dinleyebilirler dua etmenin feyzi ve bereketi oldukça fazladır.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!