Ders Notları

Kur’an-ı Kerim’den, Allah’a (c.c.) iman etmeyi konu alan bir ayet bularak defterinize yazınız.

4. Sınıf Din Kültürü Kur’an-ı Kerim’den, Allah’a (c.c.) iman etmeyi konu alan bir ayet bularak defterinize yazınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Allah’a ve Resûl’üne iman edin. Sizi, kendisinde yetkili kıldığı (mallardan) infak edin. Sizden iman edip infakta bulunanlara büyük bir mükâfat vardır.  (57/Hadîd 7) Bu ayette hem Allah’a hemde O’ nun elçisi olan Peygamberimize iman ve yolundan gitme vurgulanmıştır. Çünkü Kuranın nasıl yaşanacağını gösteren kişi Peygamber Efendimiz’ dir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İslamiyette  insanın imanlı olmazsa İslam’a yönelmesi İslam’a hak din olarak tanıması ve islamiyette huzur bulduğunu tek ve bir olan Allah’a teslim olduğunu ve inandığını anlatan birçok ayeti kerime olduğunu söyleyebiliriz. İslamiyette her zaman büyük günahlardan alıkoymak güzellikleri iyilikleri ulaşabilmek için imana ve İslam’a ulaşmamız gerektiği hakkında öğütler alırız bunlar insana iyiliği içindir çevresindeki huzuru güvenliği ve iyiliği görmek için İslamın ve imanın bulması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.