Kur'an-ı Kerim'in ana konularını tespit ediniz. Belirleyeceğiniz ana konularla ilgili birer ayet bularak defterinize yazınız. | Forum Sayfa Cevapları

Kur’an-ı Kerim’in ana konularını tespit ediniz. Belirleyeceğiniz ana konularla ilgili birer ayet bularak defterinize yazınız.


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

8. Sınıf Din Kültürü Kur’an-ı Kerim’in ana konularını tespit ediniz. Belirleyeceğiniz ana konularla ilgili birer ayet bularak defterinize yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kur’an-ı Kerim’in ana konularını tespit ediniz. Belirleyeceğiniz ana konularla ilgili birer ayet bularak defterinize yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :  Kuranı Kerim’in ana konuları beş başlıkta toplanabilir. Bunlar ;

  1. İnanç esasları
  2. Ahlak ilkeleri
  3. İbadet
  4. Sosyal Hayat
  5. Kıssalar

Peygamber; Rabb’inden kendisine indirilene iman etti, müminler de (iman ettiler). Her biri; Allah’a, meleklerine, kitaplarına ve peygamberlerine iman ettiler ve şöyle dediler: Onun peygamberlerinden hiçbirini (diğerinden) ayırt etmeyiz… ” (Bakara Suresi, 285. ayet.)


Kur’an-ı Kerim’in ana konularını tespit ediniz. Belirleyeceğiniz ana konularla ilgili birer ayet bularak defterinize yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : İbadetle ilgili ayetler; Namazı kılın, zekâtı verin, önceden kendiniz için yaptığınız her iyiliği Allah ‘ın katında bulacaksınız. Şüphesiz Allah, yapmakta olduklarınızı noksansız görür ” (Bakara Suresi, 110. ayet)
Sosyal Hayatla ilgili ayet:

“Müminler birbirlerini sevmekte, birbirlerine merhamet etmekte ve korumakta; herhangi bir organı rahatsız olduğunda diğer organları da bu yüzden rahatsızlanan bir vücut gibidir.”


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Kur’an-ı Kerim’in ana konularını tespit ediniz. Belirleyeceğiniz ana konularla ilgili birer ayet bularak defterinize yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 28 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Zülal
error: Kopya Yasak