Kur'an-ı Kerim'in temel eğitici nitelikleri nelerdir? Sıralayınız. | Forum Sayfa Cevapları

Kur’an-ı Kerim’in temel eğitici nitelikleri nelerdir? Sıralayınız.


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

8. Sınıf Din Kültürü Kur’an-ı Kerim’in temel eğitici nitelikleri nelerdir? Sıralayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kur’an-ı Kerim’in temel eğitici nitelikleri nelerdir? Sıralayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Kuran’ı Kerim insanlara çeşitli   nitelikler ve öğretici nitelikler vermektedir. Kuranı kerim insanları kötü davranışlardan uzak tutar. İçki kumar gibi kötü madde alışkanlıklarından uzak kalırsınız. Günah haram gibi kavramları ile insanları kötü şeylere yaklaşmasını engeller.

İnsanı güzele iyiye yönlendirir. Kuranı kerim insanın iç dünyasında huzurlu olmasını çevresi arkadaşları ve ailesi ile mutlu olmasını öğretir. Müslümanlığı ibadet şekilleri insanı sağlıklı tutmak amacını güder. Kuranı kerimin sayesinde insanlar daha sağlıklı ve mutlu bir hayat sürerler.


Kur’an-ı Kerim’in temel eğitici nitelikleri nelerdir? Sıralayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Kutsal kitabımız kuranı kerim insanlara eğitici nitelikler vermektedir. Kuranı kerim insanı güzele ve iyiye yönlendirir. Kötü davranışlardan uzak durmayı öğütler Müslüman bir insanın davranışları ile diğer insanlara örnek olmasını ister.  İnsanlığa ışık tutar aydınlatır, insana mutluluğun ve huzurun yolunu gösterir.

İnsanı dünya zevklerine uzak tutar. İçki, kumar ve kötü alışkanlıklar, kötü madde kullanımı gibi şeylerden uzak durmanız sağlar. İnsana iyi ve doğru bir insan olabilme konusunda eğitimler verir. Kuran sağlıklı ve mutlu bir hayatın sırlarını insana verir.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Kur’an-ı Kerim’in temel eğitici nitelikleri nelerdir? Sıralayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 28 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Zülal
error: Kopya Yasak