Ders Notları

Kur’an mealinden, Nisâ suresinin 36. ayetini bularak defterinize not ediniz.

4. Sınıf Din Kültürü Kur’an mealinden, Nisâ suresinin 36. ayetini bularak defterinize not ediniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Allah’a kulluk edin. Hiçbir şeyi O’na ortak koşmayın. Anne ve babaya, yakın akrabaya, yetimlere, yoksullara, yakın komşuya, uzak komşuya, yakın arkadaşa, yol oğluna, Yeminle hak sahibi olduğunuz kimselere iyilik edin. Kuşkusuz Allah, kibirli ve kendini övenleri sevmez.
Bu ayetten anladıklarım; Her insan annesine , babaya, yakın akrabaya, yetimlere, yoksullara, yakın komşuya, uzak komşuya, yakın arkadaşa, yol oğluna, hak sahibi olduğu kimselere iyilik etmesi hem insanlık hem de Müslümanlık görevidir. İnsan bu sayede hem sevap kazanır hem de hayat düzene girer. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kur’an-ı Kerim’de bulunan Nisa suresinin 36. Ayeti ne baktığımız zaman anneye babaya yapılan saygının hürmetini ve anne babaya her zaman dikkatli davranılması gerektiğini ifade eden bir ayet kelime olduğunu söyleyebiliriz. Bu konuyu bir araştırma ödevi yaptığımız zaman bu konuda merak ettiklerimiz öğrenmek istediğimiz zaman her zaman din kültürü ahlak bilgisi ders kitabında bize yardımcı olan Forum sayfa sitesini ziyaret ederek verdiği cevaplara bilgilerle ödevimizi de almadık sizlere çok teşekkür ederim her zaman din kültürü dersi buraya bakarak yapacağım.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.