Küresel ısınma ile ilgili bir araştırma yaparak sunum hazırlayınız. | Forum Sayfa Cevapları

Küresel ısınma ile ilgili bir araştırma yaparak sunum hazırlayınız.


Türkçe Öğretmeni

7. Sınıf Türkçe Küresel ısınma ile ilgili bir araştırma yaparak sunum hazırlayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Küresel ısınma ile ilgili bir araştırma yaparak sunum hazırlayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Günümüzde bilim insanları küresel ısınma konusunda hemfikirdirler. Küresel İklim Değişikliği insan sanayi , tarımsal ve enerji tüketimi gibi faaliyetlerinin sonucunda atmosferdeki miktarı ve yoğunluğu artan sera gazlarının neden olduğu küresel ısınmanın neden olduğu iklim değişiklikleridir.

Bu iklim değişikleri kuraklık, çölleşme, yağışlardaki dengesizlik ve sapmalar, su baskınları, tayfun, fırtına, hortum gibi olayların artmasıdır özellikle son yıllarda baktığımızda iklim değişikliği gözle görülebilmektedir.


Küresel ısınma ile ilgili bir araştırma yaparak sunum hazırlayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Küresel ısınmaya, atmosferde artan sera gazlarının neden olduğu tüm bilim adamlarınca hem fikirdir. Karbondioksit, su buharı, metan gibi bazı gazların, Güneş’ten gelen radyasyonun bir yandan dış uzaya yansımasını önlemekte ve diğer yandan da bu radyasyondaki ısıyı soğurarak yeryüzünün fazla ısınmasına yol açmaktadır.

Atmosferdeki gazların gelen Güneş ışığına karşı geçirgen, buna karşılık geri salınan uzun dalgalı yer ışınımına karşı çok daha az geçirgen olması nedeniyle yerkürenin beklenenden daha fazla ısınmasını neden olan ve ısı dengesini düzenleyen bu doğal süreç sera etkisi olarak adlandırmaktadır. Bunun sonucunda dünya daha fazla ısınarak iklim değişikliği buzulların erimesi gibi deniz sularının yükselmesi kuraklık gibi sıkıntıları doğurmakta.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Küresel ısınma ile ilgili bir araştırma yaparak sunum hazırlayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Kopya Yasak