Küresel sorunların çözümü amacıyla kurulmuş birçok uluslararası kuruluş varken dünyadaki sorunların devam etmesinin sebepleri nelerdir?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Küresel sorunların çözümü amacıyla kurulmuş birçok uluslararası kuruluş varken dünyadaki sorunların devam etmesinin sebepleri nelerdir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Küresel sorunların çözümü amacıyla kurulmuş birçok uluslararası kuruluş varken dünyadaki sorunların devam etmesinin sebepleri nelerdir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Küresel sorunların çözüm amacıyla kurulmuş birçok uluslararası kuruluş varken dünyamızdaki sorulan devam etmesinin temel sebebinde ekonomik hırs ve ekonomik mücadele nedeniyle küresel sorunların çözülmesi askıya alındığını ifade edebiliriz.


Küresel sorunların çözümü amacıyla kurulmuş birçok uluslararası kuruluş varken dünyadaki sorunların devam etmesinin sebepleri nelerdir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Günümüz dünyasında küresel sorunların çözümü amacıyla kurulmuş birçok uluslararası kuruluş olduğunu biliyoruz Ancak bu kurmuşlar Sorunların çözümü için yeterli kabiliyete sahip olmadığını ifade etmek mümkün olacaktır.

Çünkü küresel sorunların çözümü için bir araya gelen bu devletler arasında en büyük ekonomik çıkarlar ve en büyük ekonomik yaptığıyla desteklenmiş olan büyük devletler bu küresel sorunların çözümü için tam anlamıyla isteksiz oldukları ve ekonomilerine zarar vereceği açısından bu desteklere planlı bir şekilde yaklaşmamak da ve bir ülkenin bile desteklemediği bu planlar zarar görerek rafa kalkmaktadır.

İşte bu ne demek dünyamızda var olan küresel sorunların çözümü için ekonomik çıkarlar göz ardı edilmesi ve sorunlarını çözerek barışçıl bir dünyada yaşamamız için insanların mücadele etmesi gerektiğini anlıyoruz.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Küresel sorunların çözümü amacıyla kurulmuş birçok uluslararası kuruluş varken dünyadaki sorunların devam etmesinin sebepleri nelerdir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Küresel sorunların devam etmesinin temel sebebi insanların bilinçli ve bu konuda bilgisiz olmaları anlamı olabilir. Küresel sorunlar genellikle çevre kirliliği savaşlar sömürgeler insanların hak ve özgürlüklerinin kısıtlanması eşitsizlik kişisel ayrımcılık gibi sorunlar olabilir. Ayrıca günümüzde bile insanlar din dil renk ve cins ayrımı sebebiyle birçok haksızlıklara maruz kalmaktadırlar. Bunların önüne geçmek amacıyla uluslararası birçok kuruluş olmasına rağmen insanların bilinçsiz bilgisiz sorumsuz ve anlayışsız olması sebebiyle bu soruların hala devam etmektedir. Ben içinde sorumluluklarını bilen anlayışlı ahlaklı bir birey insanlara karşı ayrım yapmaksızın ve bulunmuş olduğu dünyayı çeşitli doğal kaynaklarıyla korumak ve benimsemek amacı yaptığı büyük yarışmaları önemseyen benimseyen bireylerdir
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!