Kurtuluş Savaşı kahramanlarından bildiklerinizi söyleyiniz.


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Kurtuluş Savaşı kahramanlarından bildiklerinizi söyleyiniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kurtuluş Savaşı kahramanlarından bildiklerinizi söyleyiniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Kurtuluş Savaşına mili mücadele ye inanan tüm Türk halkı bir kahramandır. Türk halkının içinden çıkan belli başlı isimler vardır bunlar; Şahin Bey, Gördesli Makbule, Sütçü İmam, Satı Çırpan, Nezahat Onbaşı, Yörük Ali, Kara Fatma ve daha adını sayamıcamız kahramanlarımız.


Kurtuluş Savaşı kahramanlarından bildiklerinizi söyleyiniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Kurtuluş savaşımız daki bazı kahramanları adları ve yaptıkları ile yad edelim.

Şahin bey: Fransız lara erzak taşıyan 50 arabalık konvoyu bozguna ugratıp, Antep kuruluşunda önemli işler yapmıştır. Fransız düşmanımı cesedimi çiğnemeden Antep e adım atamaz sözü ona aittir.

Gördesli Makbule : Varlıklı bir ailenin kızı 19 yaşında kocasıyla kuvayı milliye ye katılmıştır. Yunanlılarla çok çatışmaya girmiştir. 22 yaşında şehit düşmüş kahraman Türk kızıdır yattığı yer nur olsun.

Sütçü İmam : Bu ismi duyan çoktur ama kim olduğunu bilmeyende çomtur, Maraşlı geçimini sütçülükten yapan memleketin İmamamıdır, 3 Türk kadınını sıkıştırıp onları taciz eden gavur askerlerine belindeki silahı çekip vurmuş bu olay üzerine de Maraşta büyük bir direniş hareketini başlatmıştır.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Kurtuluş Savaşı kahramanlarından bildiklerinizi söyleyiniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Kurtuluş Savaşı'nda kadın erkek asker küçük büyük demeden milli mücadele'ye destek vermiş Türk halkında şehitlerimiz ve gazilerimiz bu vatan uğruna savaşmış ve Türk topraklarını korumayı başarmıştır. Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde başarılı komutanlar ve Türk milleti Kurtuluş savaşı ne başlatmış en güzel şekilde milli mücadele örneği vererek Türk toplumunun korumayı ve vatan topraklarının yeniden Türk milletine kazandırmayı başarmışlardır. Türk milleti yalnız Kurtuluş Savaşı'nda değil tarih boyunca karşılaşmış olduğu birçok durumlarda ve sıkıntılar da milli mücadeleyi en güzel şekilde başarmış ve kendini kanıtlamış bir millettir
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!