Ders Notları

Kurtuluş Savaşı’nı anlatan fotoğraflar bulunuz ve bulduğunuz fotoğrafları sınıfa getiriniz.

6. Sınıf Türkçe Kurtuluş Savaşı’nı anlatan fotoğraflar bulunuz ve bulduğunuz fotoğrafları sınıfa getiriniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Kurtuluş Savaşı’nda bebekler ve bebek denecek küçükler yollarda annelerin yanında ve savaşta büyüdüler. Kadınlar hamile, genç yaşlı demeden ellerinden ne geliyorsa yaptılar ve mücadele ettiler. Bu savaşın kazanılmasında herkesin fedakarlığı vardır.


Kurtuluş Savaşı’nı anlatan fotoğraflar bulunuz ve bulduğunuz fotoğrafları sınıfa getiriniz.
“6. Sınıf Türkçe Kitabı Ata Yayıncılık Sayfa 64-67-68-69 Cevapları”

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Kurtuluş de pek bir milletin yeniden ayaklanması yeniden bağımsızlığını istemesi ve yeniden kurulması anlamına gelen bir mücadele örneklerinden biri olarak söylenebilir. Kurtuluş Savaşı’nda Türk milleti hep beraber tüm zorluklara ve olmamasına rağmen mücadele etmeyi başardığı fil mücadele ile vatan topraklarının yeniden kazanmayı başarmıştır kadın erkeğe ihtiyaçtı çocuk demeden herkesin az çok yardım ederek kahramanlıklar gösteren kazanmış olduğu Kurtuluş savaşı milletimizin ayakta durması ve çağdaş uygarlık seviyesinin yükselmesine yardımcı olan ilk adım olarak bilinmektedir Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlatılan Kurtuluş savaşı mücadelesi bağımsızlığımızın en güzel örneklerinden biri olarak sayılabilir.

  2. ismim yok dedi ki:

    bence kurtuluş demek zafer demek bu savaşın temelinde kaybetmek yoktur ya kazanıcaksın tek çaren bu millet bu savaşlar için ailesinden vazgeçmiştir

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.