Ders Notları

Kuvvet dinamometre ile ölçüldüğüne göre dinamometrede okunan değerin birimi sizce ne olabilir?

7. Sınıf Fen Bilimleri Kuvvet dinamometre ile ölçüldüğüne göre dinamometrede okunan değerin birimi sizce ne olabilir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kuvvet dinamometre ile ölçüldüğüne göre dinamometrede okunan değerin birimi sizce ne olabilir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Kuvvet dinamometre ile ölçülür düğüne göre dinamometrede okunan değeri N harfi olan Newton ifade edildiğini söyleyebiliriz.


Kuvvet dinamometre ile ölçüldüğüne göre dinamometrede okunan değerin birimi sizce ne olabilir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Dinamometrede okunan değerin birimi N harfi ile ifade edilen Newton birimi olarak ifade etmek doğru olacaktır.

Newton adı kuvvet ve ağırlık konularında çalışma yapan Isaac Newton dan alındığını söylemek doğru olacaktır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Doğada bulunan katı sıvı ve gaz maddelerin kuvvet uygulayarak veya herhangi bir etkiye sahip olduğu zaman hareket ettiğini yön değiştirdiğini veya çeşitli değişim dedi gözlemleyebiliriz ayrıca doğada bulunan maddeleri ölçmek ve hacimlerinin tartmak içinde kilograma ve çeşitli birçok ağırlık ölçerleri ihtiyaç duyarız fen bilimleri dersindeki tüm konuları ve aklımıza takılan öğretmenimizin anlattığı anlamadığımız tüm konuları sizin sayenizde daha hızlı ve rahat bir şekilde öğrenebiliyoruz verdiğiniz cevaplara çok beğeniyor ve verdiğiniz cevaplar da çok bil direniyorum fen bilimleri dersinde geçen yıla göre daha başarılıyım bu sizin sayenizde elbetteki efsane cevaplarla bilgileniyor ve fen dersi mi daha çabuk yapabiliyorum.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.