Ders Notları

Kuvvet, iş ve enerji arasındaki ilişkiyi araştırınız.

7. Sınıf Fen Bilimleri Kuvvet, iş ve enerji arasındaki ilişkiyi araştırınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kuvvet, iş ve enerji arasındaki ilişkiyi araştırınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Kuvvet, iş ve enerji arasındaki ilişki bitecek olursa bilimsel araştırmalarda iş kuvvet ve yer değiştirme ile ilgili doğru orantılı olarak ifade edilebilir.

Yani uygulanan kuvvetin ne kadar büyük olduğu ve yer değiştirme miktarı arttıkça yapılan işte artmaktadır.


Kuvvet, iş ve enerji arasındaki ilişkiyi araştırınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Yapılan bilimsel alandaki çalışmalar sonucunda iş kuvvet ve yer değiştirme ile ilgili doğru orantılı olarak bir ilişki olduğunu ifade edebiliriz.

Yapılan işlerde uygulanan Kuvvetin büyüklüğü ve yer değiştirme miktarına bağlı olarak arttıkça yapılan iş kuvveti de artmaktadır.

Örnek vermek gerekirse duvar örme işlemi yapan bir Usta’nın tuğlaları üst üste koydukça duvarın yükselmesi sonucunda artacağından dolayı Usta tuğlaları Her seferinde daha yükseğe çıkaracağın dan dolayı bu da tuğlaları yerleştirilmesi için daha fazla bir enerjiyi Bu yüzden de duvar yükseklik çe Usta’nın yaptığı iş miktarını da artacağı ifade edilmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Kuvvet iş enerji rasındaki elbette ki yakın bir ilişki vardır örneğin bir iş yaptığımız zaman kuvvete ihtiyaç duyarız bu kuvvetler elbette ki enerji de ortaya çıkar kuvvet uyguladığımız maddelerin yön değiştirmesi hareket etmesi meydana gelebilir bu sebeple kuvvetin elbette ki enerji ile bir ilişkisi vardır kuvvet uyguladığımız her şey çalışabilir veya hareket edebilir bu da olabilecek ve ortaya çıkabilecek bir enerjiyi gerçekleştirir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.