Ders Notları

La Paz’ın yerleşim yeri olarak tercih edilmesinin sebepleri neler olabilir?

7. Sınıf Sosyal Bilgiler La Paz’ın yerleşim yeri olarak tercih edilmesinin sebepleri neler olabilir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


La Paz’ın yerleşim yeri olarak tercih edilmesinin sebepleri neler olabilir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: La Paz Bovilya’nın  başkentidir. Denizden yüksekliği 3600 m yüksekliğinde oksijeni az bundan sebeple insanların zorlukla nefes aldığı bir yerdir. Fakat bölgede madencilik yapıldığı için nüfusu hayli yüksektir. Ortalama sıcaklık kışları 15 derece yazları ise 22 derecedir. Yazları yağmurlu kışları ise serin ve güneşli geçer.


La Paz’ın yerleşim yeri olarak tercih edilmesinin sebepleri neler olabilir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: La Paz oksijen sorunu yaşanan 3500 m yüksekliğinde,Bolivya’nın başkentidir. Oksijen sorunu olmasına rağmen insanlar bölgede yaşamaya devam ederler çünkü şehirde maden yatakları vede tarımla uğraşılmaktadır. Bolivya’nın başkenti sucre olmasına rağmen La Paz ‘da bakanlar kurulu burada olduğu için ülke buradan yönetilmektedir.

La Paz dünyanın En yüksek başkenti durumundadır. Yaşları ortalama 15 derece kışları ise 22 derece civarındadır. Ekvatoral bir iklim sürmektedir. Yazları yağmurlu kışları ise serin fakat güneşli geçer.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Last pazşehrini araştırırken vermiş olduğunuz bilgilerden ve vermiş olduğunuz bu şehrinin coğrafi özelliklerini anlatan bilgilerden dolayı ödevlerimi hızlı ve kolay bir şekilde bitirdim. Araştırmak istediğim tüm konuları sizin sayenizde sizin sayfanızda çok rahat bir şekilde bulabiliyorum. Ansiklopedilerde tarihte coğrafyada ve kitabımızda bulunan birçok bilgileri sizin sayfanızda açıklayıcı ve açık bir dilde bulabiliyorum derslerime çalışırken ve yazılarıma çalışırken muhakkak sizin vermiş olduğunuz bilgilerden faydalanıyorum

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.