Laiklik ne demektir? Türk toplumuna sağladığı yararlar nelerdir? Açıklayınız.


İnkilap Tarihi Öğretmeni

8. Sınıf İnkılap Tarihi Laiklik ne demektir? Türk toplumuna sağladığı yararlar nelerdir? Açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Laiklik ne demektir? Türk toplumuna sağladığı yararlar nelerdir? Açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Laiklik Türk milletine yeni bir yaşam şekli oluşturmuştur. Türk milletinin çağdaşlaşması vede gelişmesinin yolunu açmıştır.

Laikliğin vatandaşların benimsemesi ile Türk kadınının sosyal hayata girmesi vede siyasal haklarını kazanması ile devlet yönetiminde söz sahibi olmuştur.


Laiklik ne demektir? Türk toplumuna sağladığı yararlar nelerdir? Açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Laiklik terim olarak din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması olarak bilinmektedir. Ülkede hukuk birliği gerçekleştirilmiştir. Tüm vatandaşlar kanunlar ve yasalar önünde eşit duruma gelmiştir. Laiklik ilkesi sayesinde Türkiye cumhuriyeti üzerinde bulunan tüm vatandaşlar birlik ve beraberlik içerisinde kardeşçe yaşanacak bir ortama kavuşmuşlardır.

Laiklik ülke toplumunda huzur ve barışı sağlamıştır. Çünkü laiklik sayesinde ülke üzerinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan her insan eşit hak ve özgürlüklere sahip olmasından dolayı ülkede birlik ve beraberliği, toplumda huzur ortamını oluşturmuştur. Atatürk bu ilkeyi koyarak toplumun ayrışmasını engellemiştir.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Laiklik ne demektir? Türk toplumuna sağladığı yararlar nelerdir? Açıklayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Laiklik din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılmasını esas alan bir ilkedir. Laiklik ne demek teki Cumhuriyet ilan edildikten sonra Mustafa Kemal Atatürk'ün demokrasi esas alınarak laiklik ilkesinin ülkemize benimsetilmesi ve devlet işlerini birbirinden ayrılmış ve yönetim şeklini daha adil ve eşit bir şekilde olmasına yardımcı olmuştur.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!