Marketten ya da herhangi bir mağazadan alışveriş yaparken kasiyerler ürünlerin fiyatlarını listeden bakarak hesaplasalar alışverişiniz hızlı olur muydu? Açıklayınız. | Forum Sayfa Cevapları

Marketten ya da herhangi bir mağazadan alışveriş yaparken kasiyerler ürünlerin fiyatlarını listeden bakarak hesaplasalar alışverişiniz hızlı olur muydu? Açıklayınız.


Türkçe Öğretmeni

5. Sınıf Türkçe Marketten ya da herhangi bir mağazadan alışveriş yaparken kasiyerler ürünlerin fiyatlarını listeden bakarak hesaplasalar alışverişiniz hızlı olur muydu? Açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Marketten ya da herhangi bir mağazadan alışveriş yaparken kasiyerler ürünlerin fiyatlarını listeden bakarak hesaplasalar alışverişiniz hızlı olur muydu? Açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Marketlerde on binlerce çeşit farklı marka ve ürün var. Market Alışverişlerimizde genelde aylık toplu olarak yapılır. Barkod sistemi olmadığını düşünürsek ve alışveriş yaptığımızda her ürün tek tek listeden incelenip fiyatı bulunacak ve sonrasında tek tek hesaplanıp toplam fiyat söylenip ödemesi alınması gerekir.

Günümüzde bu işlem 5-10 dk lık kısa bir işlemken bu şekilde bizim 2-3 saatimize mal olur.Bütün günümüzü markette girmiş oluruz ve tek müşteri biz olmadığımız için sırada bekleyen müşteri sayısı da çoğalacağı için market içerisinde tartışmalar yaşanabilir.


Marketten ya da herhangi bir mağazadan alışveriş yaparken kasiyerler ürünlerin fiyatlarını listeden bakarak hesaplasalar alışverişiniz hızlı olur muydu? Açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Market mağazalarca binlerce ürün vardır. Barkod sistemi sayesinde sistem okuduğunda fiyatlar görünüp otomatik olarak ürünler hesaplanıp ödemesi alınmaktadır. Fakat bu sistem olmasa kasiyerler  listeden tek tek ürünlerin fiyatlarını bulup, yapılan alışverişi tek tek hesaplasa günümüzün 3-4 saati markette alışverişe giderdi ve çok büyük zaman kaybı yaşardık.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Marketten ya da herhangi bir mağazadan alışveriş yaparken kasiyerler ürünlerin fiyatlarını listeden bakarak hesaplasalar alışverişiniz hızlı olur muydu? Açıklayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!