Mars’ta su bulunmasının gelecekteki yaşam üzerine etkileri neler olabilir?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Mars’ta su bulunmasının gelecekteki yaşam üzerine etkileri neler olabilir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Astronot Thomas gezegenine ayak basma için 15-20 yıl kadar zaman bulunmakta fakat Mars üzerinde su bulunması burada bir yaşam olduğunu gösterebilir. Zira akan su yaşam için gereklidir biliyorsunuz ki dünya üzerindeki yaşam suda başlamıştır. Su yaşamın temel kaynağıdır.
Su olmadan hiçbir canlı yaşayamaz suya bağlı olarak yaşam formları oluşur gelecekte Kızıl gezegende Hayat olup olmadığı bu araştırmalar sonucunda ortaya konulacaktır. Mars’ta su bulunması burada bir yaşam formunun oluşmakta olduğunu gösterebilir. Mars’ta gelecek yıllarda insan kolonileri yerleştirilerek su sayesinde bitkiler yetiştirilebilir bitkiler oksijen üretimine imkan verir. Su oksijen ve bitkiler sayesinde besin oluşur Bu sayede Azot döngüsü ve oksijen döngüsü oluşmuş olur. Bir gezegenin yaşanır olabilmesi için azot döngüsünün ve oksijen döngüsünün mutlaka olması gerekir Bu döngüler tamamlandığı takdirde Mars’ta hayat başlayabilir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Mars’ta su bulunmasının gelecekteki yaşam üzerine etkileri neler olabilir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Güneş gezegenlerden biri olan varsın hem ortak özellikler dünya Hayat kurulması ve dünyamıza yakınlığıyla bilinen Mars gezegeninde su bulunması elbetteki ilerdeki yaşamı etkileyen en büyük unsurlardan biridir. Çünkü sordum canlıların yetişmesi büyümesi ihtiyaçlarını karşılamazsa nesillerini devam ettirmesi için gerekli olan en önemli doğal kaynaklardan biridir soğuk canlılar devamlılığı içindir mars'ta su bulunması demek burada yaşamın olabileceği anlamına gelmektedir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!