Masal ve hikâye okumanın çocuklara ne gibi faydaları olabilir? Arkadaşlarınızla tartışınız. | Forum Sayfa Cevapları

Masal ve hikâye okumanın çocuklara ne gibi faydaları olabilir? Arkadaşlarınızla tartışınız.


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Masal ve hikâye okumanın çocuklara ne gibi faydaları olabilir? Arkadaşlarınızla tartışınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Masal ve hikâye okumanın çocuklara ne gibi faydaları olabilir? Arkadaşlarınızla tartışınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :  Masal ve hikaye okumanın çocuklara Üzerinde büyük etkisi olduğu bilim adamları tarafından kanıtlanmıştır.

Masal ve hikaye okuyan çocuklar geniş bir hayal ifadesine sahip oldukları için günlük hayatta var olan sorunlar karşısında çeşitli yöntemler bularak gelecek hayatları için birçok çalışmaları yapar ve başarılı olma ihtimalleri çok yüksek olduğu ifade edilebilir.


Masal ve hikâye okumanın çocuklara ne gibi faydaları olabilir? Arkadaşlarınızla tartışınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Günümüzde yapılan araştırmalar sonucunda masal ve hikaye okuyan çocukların daha iyi bir şekilde yetiştiği ifade edilmektedir.  masal ve hikaye okumanın çocuklara üzerinde olumlu yönde etkisi olduğu ifade edilebilir.

Masal ve hikaye okuyan çocuklar üzerinde var olan olumlu etkilerine Örnek vermek gerekirse günlük hayatta var olan sorunlar karşısında daha iyi çözüm yolları bularak sorunları çözme bakımından diğer çocuklara göre daha becerikli oldukları ifade edilmektedir.

Ayrıca masal ve hikaye okuyan çocuklar gelecek yaşamları için istedikleri hedeflere ulaşmak için daha iyi çözüm yolları bulmak da ve Bu doğrultuda çalışarak gelecek hedefleri için ve meslekler için çözüm yolları bulmak da ve gelecek hayatları en iyi şekilde geçiren çocuklar olarak ifade edilebilir.

İşte bu nedenle Sonuç olarak çocuklarımıza küçük yaştan itibaren masal ve hikaye kitapları içerisinde yer edinmesi yastık başı kitaplarının seçilmesi ve hayal gücü ve çözüm gücünün arttırılması gerekmektedir.


 



Ödevini Bulamadıysan ARA

Masal ve hikâye okumanın çocuklara ne gibi faydaları olabilir? Arkadaşlarınızla tartışınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...




Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!