Ders Notları

Masal yazar veya derleyicilerinden birini seçiniz. Seçtiğiniz kişiyi tanıtan bir hazırlıklı konuşma hazırlayınız.

6. Sınıf Türkçe Masal yazar veya derleyicilerinden birini seçiniz. Seçtiğiniz kişiyi tanıtan bir hazırlıklı konuşma hazırlayınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Saim Sakaoğlu
Saim Sakaoğlu, 1939 tarihinde Konya’da Fahrünnisa Mahallesinde dünyaya gelmiştir. 951 yılında Hakimiyet-i Milliye İlkokulu’nu, 1955 yılında Konya Lisesi’nin orta kısmını ve 1959 yılında ise lise kısmını bitirmiştir. İstanbul Üniversitesinde Türk dili ve edebiyatı okumuştur. 1988 yılında Konya Selçuklu Üniversitesine Türk dili profesör olarak atanmıştır. 1988 ile 1994 yılları arasında Eğitim Fakültesi dekanlığı da yapmıştır. Selçuk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünde çalışmaya devam etmektedir. 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. kısa ve öz cevap veriyorsunuz.Bu çok güzel.Kendinizi bozmayın.Çok yardımcı oluyorsunu.Özellikle ortaokullar için.

  2. Türkçe ders kitabı mızda verdiğiniz bilgiler ve cevaplarla her zaman ödevli tamamlaya biliyorum öğretmenimizin verdiği araştırma ödevi de buraya bakarak yapıyorum verdiğiniz araştırma ödevleri doğru güzel kısa özlü bir şekilde tamamlamak istediğim zaman her zaman tüm ders kitaplarında bana yardımcı olan Forum sayfa sitesini ziyaret ediyor buradaki cevaplarla bilgilerle ödevimi tamamlıyorum her zaman sizler sayesinde ödevimi yaparken zorlanmıyorum kısa ya da uzun ödevimi yapmak istediğim zaman buradan bulabiliyorum.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.