Medya araçlarının kültürel değişime etkisi ile ilgili düşüncenizi yazınız. | Forum Sayfa Cevapları

Medya araçlarının kültürel değişime etkisi ile ilgili düşüncenizi yazınız.


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Medya araçlarının kültürel değişime etkisi ile ilgili düşüncenizi yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Medya araçlarının kültürel değişime etkisi ile ilgili düşüncenizi yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Medyanın iyi yanları olduğu kadar , kötü yanları da vardır. Kültürümüzde çok kıymetli olan sıcakkanlılık, hoşgörü, ön yargılı olmama ve misafirperver olma gibi içten davranışlar ne yazık ki internet ve sosyal medya sebebi ile azalıyor ve insanlar insanlar yerine medyaya vakit geçirmeyi seviyor. Buda kültürümüzü çökertiyor.


Medya araçlarının kültürel değişime etkisi ile ilgili düşüncenizi yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Medya , günümüzde çok önemli bir yere sahip. İnsanların neredeyse tamamı medyayı takip ediyor ve düşünceleri ona göre şekilleniyor. Düşünceleri değişen insanların da hayatı değişiyor demektir. İnsanların hayatı yaşadıkları yere, çevreye, dinsel ve kültürel kurallara göre şekillenir. Her toplum için kültürel değerler vardır. Bu kültürel değerler yaşadıkları yere göre değişmektedir. Madem ki insanların düşünceleri medyaya göre şekilleniyor. Medyanın yönlendirmesi ile de kültürel değişiklikler olması da kaçınılmazdır. Son yıllarda internetin hemen hemen her eve girmesi seneni ile kültürel değerlerde farklılıklar olmuştur.

Kültürümüzde çok kıymetli olan sıcakkanlılık, hoşgörü, ön yargılı olmama ve misafirperver olma gibi içten davranışlar ne yazık ki internet ve sosyal medya sebebi ile azalıyor ve insanlar insanlar yerine medyaya vakit geçirmeyi seviyor.

Kültürümüze olan diğer bir yıkım ise çocukların ve gençlerin medyadan görmüş oldukları kaba davranışları ailelerine ve büyüklerine karşı sergilemesidir. Buda büyük bir yanlıştır.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Medya araçlarının kültürel değişime etkisi ile ilgili düşüncenizi yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
SOSYAL BİLGİLER M.E.B YAYINLARI TÜM SAYFALAR BİR ARADA OLSUN LÜTFEN
Türkçe Öğretmeni
Tüm ders kitabı cevaplarını aşağıda yer alan linkte bulabilirsiniz. https://www.forumsayfacevaplari.com/7-sinif-sosyal-bilgiler-meb-yayinlari-ders-kitabi-cevaplari.html
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak