Ders Notları

Mekke hakkında neler biliyorsunuz? Bu şehir, Müslümanlar için neden önemlidir?

4. Sınıf Din Kültürü Mekke hakkında neler biliyorsunuz? Bu şehir, Müslümanlar için neden önemlidir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Mekke ‘ de Kabe olup, Müslümanlar oraya giderek hacı olmaktadırlar. Peygamberimiz ve sahabeler orada yaşamış olduğu için Müslümanlar için çok değerlidir.
İnsanlar oraya giderek Peygamberimizin evini ve yaşamış oldukları yerleri ziyaret ediyorlar. Ayrıca Medine , Mekke’ ye yakın olduğu için Peygamberimizin kabrini ziyaret ediyorlar. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Mekke peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellemin doğup büyüdüğü peygamberlik verildiği İslam’ın ilk başladığı yer olarak Müslümanlar için oldukça kıymetli ve kutsal olan bir şehir olarak bilinmektedir Mekke Halkalı eskiden cehalet ve sapkınlık vardı daha sonraları Müslümanlık benim sen dikten sonra kahve şehri Müslümanların kıblesi olarak sayıldı kahvey Hac ibadetinin yapıldığı mekandır ve Mekke’de yer alır Mekke şehrinde peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellemin doğup büyüdüğü için ve peygamberlik verildiği nurdağı’nın burada bulunduğu için Müslümanlar için çok kutsal bir yer olduğunu söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.