Meslek denince ne anlıyorsunuz? | Forum Sayfa Cevapları

Meslek denince ne anlıyorsunuz?


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Meslek denince ne anlıyorsunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Meslek denince ne anlıyorsunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Meslek denince her insanın para kazanmak ve hayatını maddi olarak sürdürmek için yaptığı işi anlıyorum. Her meslek ülkemiz için önemlidir. Çünkü bir ülkenin devam etmesi için hem tarım hem sağlık hemde ülke düzeni lazımdır. İnsanlarda kendi becerilerine göre bu meslekleri seçerler ve hayat devam eder.


Meslek denince ne anlıyorsunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Meslek denince insanların belli bir eğitim ve çalışmadan sonra kazandıkları görevi anlıyorum. İnsanlar bu unvan sayesinde para kazanır ve hayatlarına devam ederler.

İnsanlar farklı farklı meslekler seçerler. Bunun sebebi herkeste olan beceri ve imkanın farklı olmasıdır. Mesela kimi insanlar birşeyler icat etmeyi severler , bu kişiler mucit veya mühendis olurlar. Bazı insanlar ev dekorasyonundan hoşlanırlar. Bu kişiler ev dizaynı yaparlar. Kimi insan polis kimi doktor olur.

İnsanlar bu yaptıkları  meslekler sayesinde para kazanırlar. Bu paralarla kendilerinin ve ailelerinin ihtiyaçlarını karşılarlar.

Her insan sevdiği mesleği yapmalıdır. Çünkü bir insan sevmediği bir şeyde kendini mutlu hissetmez ve o işi yapmak istemez. Onun için imkanı varsa sevdiği işi yapmalı ve mesleğini güzel yapması için elinden geleni yapmalıdır.

Hepimizin farklı yetenekleri vardır. Kimi resim çizmeyi, kimi ticaret yapmayı, kimimiz şiir yazmayı sever. Bizlerde bu yeteneklerimizin farkında olarak mesleklerimizi seçmeliyiz. Büyüklerimiz ve öğretmenlerimiz bize bu konuda yardımcı olur ve hangi yeteneklerimiz varsa bizi oraya yönlendirirler.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Meslek denince ne anlıyorsunuz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Meslek denilince aklımıza belirli aşamalardan ve deneyimlerinden geçilerek belirli okulları bitirerek sahip olunan iş imkanı ve iş olanağı gelmektedir. Çevremizde gördüğümüz esnaf kasap manav ev hanımlığı gibi birçok işlerde meslek gruplarında yer alıyor Ayrıca doktorluk hemşirelik öğretmenlik gibi birçok meslek de belirli üniversite eğitimi görüldükten sonra kazanılan meslek dallarıdır bir insan meslek seçiminde kendi bilgi ve becerilerini öne çıkararak ileride olabileceği mesleği seçmelidir insan Ayrıca sevdiği meslekte çalışmalı ve bu alanda kendini geliştirmelidir bir insan sevmediği bir meslekte çalıştığı zaman yeterince verim alamaz
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak