Metinde geçen “Asla özünüzü unutmayın.” sözü ile anlatılmak istenen nedir? Açıklayınız.


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Metinde geçen “Asla özünüzü unutmayın.” sözü ile anlatılmak istenen nedir? Açıklayınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Asla özünüzü unutmayın.” sözü bizlere kendi gelenek, görenek ve kutsallarımızı unutmadan hayata devam etmemiz gerektiği hakkında bizlere öğüt vermektedir.
Özümüz bizleri bir arada tutan, güçlü olmamızı sağlayan, toplumun bir olmasını sağlayan önemli bir dengedir.  Türk milletleri tarih boyunca asla özünü unutmadan güçlü bir devlet olarak günümüze kadar gelebilmiştir. 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,https://www forumsayfacevaplari com/metinde-gecen-asla-ozunuzu-unutmayin-sozu-ile-anlatilmak-istenen-nedir-aciklayiniz html,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Metinde geçen “Asla özünüzü unutmayın.” sözü ile anlatılmak istenen nedir? Açıklayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Asla özünüzü unutmayın sözünde anlatılmak istenen insanın gelenek ve göreneklerine bağlı olması her zaman sahip olduğu örf ve adetleri unutmaması gelenek ve göreneklerini yaş atabilmesi gelecek nesillere aktarılabilmesi ve insanın kendi ahlakının büyüklerinden aldığı örneği ve ahlak her zaman yaş atabilmesi anlamına gelen bir söz olduğunu söyleyebiliriz. İnsan özünü hiçbir zaman unutmamalıdır çünkü özümüz bizi biz yapar bizim ben neyiniz de asıl özümüz vardır.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!