Mevsimine uygun beslenme neden önemlidir? Söyleyiniz.


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Mevsimine uygun beslenme neden önemlidir? Söyleyiniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Meyve ve sebzelerin yetiştikleri belirli mevsimleri vardır. Diğer mevsimlerde yetişebilir. Fakat mevsiminde yenen bir meyvenin yada sebzenin vitamini daha fazladır. Mevsimin de tüketeceğiniz meyve ve sebzeler vücudunuz için daha faydalı olacaktır. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Mevsimine uygun beslenme neden önemlidir? Söyleyiniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Mevsimine göre yetişmiş olan meyve ve sebzeleri tüketmek mevsimine göre giyinmek mevsimlere göre sağlığımıza dikkat etmek ve mevsimine göre yeterince sıvı almak elbetteki sağlığımız için oldukça önemlidir bunun en temel sebeplerinden biri mevsiminde yetişmiş olan meyve ve sebzelerin ve bakliyatların vitamin açısından bol olduğu söylenebilir. Vücudumuza gerekli olan vitaminleri ve ihtiyacı mevsimde yetişmiş olan ürünlerden tercih ederek sağlamalıyız bu şekilde hem daha vitaminli hem de daha sağlıklı bir beslenmeyi yapmış oluruz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!