Milletimizin Çanakkale’de yaptığı mücadele ile 15 Temmuz’da yaptığı mücadele arasında benzerlikler var mıdır? Açıklayınız.


Türkçe Öğretmeni

6. Sınıf Türkçe Milletimizin Çanakkale’de yaptığı mücadele ile 15 Temmuz’da yaptığı mücadele arasında benzerlikler var mıdır? Açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Milletimizin Çanakkale’de yaptığı mücadele ile 15 Temmuz’da yaptığı mücadele arasında benzerlikler var mıdır? Açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Milletimizin Çanakkale’de yaptığı mücadele ile 15 Temmuz’da yaptığı mücadele arasında benzerlik vardır. Milletimiz bir arada düşmana karşı dimdik durarak canı pahasına bağımsızlığını ve vatanını kurulmuş ve ülkenin bağımsızlığı için canını vererek Kahraman olmuşlardır.


Milletimizin Çanakkale’de yaptığı mücadele ile 15 Temmuz’da yaptığı mücadele arasında benzerlikler var mıdır? Açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Ülkemizde milletimizin Çanakkale’de yaptığı mücadele ile 15 Temmuz’da yaptığı mücadele arasında birçok benzerlik yer aldığını ifade etmek doğru olacaktır.

Çanakkale’de yaptığı mücadele ile 15 Temmuz’da yaptığı mücadele ülkemizin bağımsızlığı için gelecek tehlikelere karşı dimdik durmaları İşgalci unsurları yok etmeleri ve bağımsızlık için bir arada Tek halinde dimdik durmaları en güzel benzerlik örneği olarak ifade edebiliriz.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Milletimizin Çanakkale’de yaptığı mücadele ile 15 Temmuz’da yaptığı mücadele arasında benzerlikler var mıdır? Açıklayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Ülkemizin 15 temmuz gecesinde vermiş olduğu milli mücadele ve vatanı koruma özverisi aynı şekilde Çanakkale Savaşı'nda bulunan milli mücadele örneği ne eşdeğer niteliktedir. Ayrıca ülkemiz tarih boyunca karşılaşmış olduğu savaşlarda zorluklarda darbelerde Kurtuluş Savaşı'nda ı Dünya Savaşı'nda ikinci Dünya Savaşı'nın etkilerinde de aynı şekilde milli mücadele örneği vermiş ve vatanı korumayı başarmıştır. Milli mücadele döneminin c birlik ve beraberlik en güzel şekilde gösterilen ülke topraklarımızı ve vatan birliğimiz korunur.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!