Ders Notları

Milletimizin Çanakkale’de yaptığı mücadele ile 15 Temmuz’da yaptığı mücadele arasında benzerlikler var mıdır? Açıklayınız.

6. Sınıf Türkçe Milletimizin Çanakkale’de yaptığı mücadele ile 15 Temmuz’da yaptığı mücadele arasında benzerlikler var mıdır? Açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Milletimizin Çanakkale’de yaptığı mücadele ile 15 Temmuz’da yaptığı mücadele arasında benzerlikler var mıdır? Açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Milletimizin Çanakkale’de yaptığı mücadele ile 15 Temmuz’da yaptığı mücadele arasında benzerlik vardır. Milletimiz bir arada düşmana karşı dimdik durarak canı pahasına bağımsızlığını ve vatanını kurulmuş ve ülkenin bağımsızlığı için canını vererek Kahraman olmuşlardır.


Milletimizin Çanakkale’de yaptığı mücadele ile 15 Temmuz’da yaptığı mücadele arasında benzerlikler var mıdır? Açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Ülkemizde milletimizin Çanakkale’de yaptığı mücadele ile 15 Temmuz’da yaptığı mücadele arasında birçok benzerlik yer aldığını ifade etmek doğru olacaktır.

Çanakkale’de yaptığı mücadele ile 15 Temmuz’da yaptığı mücadele ülkemizin bağımsızlığı için gelecek tehlikelere karşı dimdik durmaları İşgalci unsurları yok etmeleri ve bağımsızlık için bir arada Tek halinde dimdik durmaları en güzel benzerlik örneği olarak ifade edebiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ülkemizin 15 temmuz gecesinde vermiş olduğu milli mücadele ve vatanı koruma özverisi aynı şekilde Çanakkale Savaşı’nda bulunan milli mücadele örneği ne eşdeğer niteliktedir. Ayrıca ülkemiz tarih boyunca karşılaşmış olduğu savaşlarda zorluklarda darbelerde Kurtuluş Savaşı’nda ı Dünya Savaşı’nda ikinci Dünya Savaşı’nın etkilerinde de aynı şekilde milli mücadele örneği vermiş ve vatanı korumayı başarmıştır. Milli mücadele döneminin c birlik ve beraberlik en güzel şekilde gösterilen ülke topraklarımızı ve vatan birliğimiz korunur.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.