Ders Notları

Milletler Cemiyeti adına kısa bir mektup yazarak Türkiye’yi cemiyetinize katılmaya davet ediniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Kitabı Milletler Cemiyeti adına kısa bir mektup yazarak Türkiye’yi cemiyetinize katılmaya davet ediniz. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Milletler Cemiyeti adına kısa bir mektup yazarak Türkiye’yi cemiyetinize katılmaya davet ediniz. Mektubunuzda Milletler Cemiyetini tanıtmayı ve cemiyet olarak Atatürk Dönemi Türk dış politikasıyla ilgili görüşlerinizi belirtmeyi unutmayınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Türkiye Cumhuriyeti’ne,

Kurulmuş olan Cumhuriyetinizi tebrik ederek ve modern ve gelişmiş ülkelere ulaşmak için mücadelenizi takdir ve tebrik ederiz. Sizleri cemiyetimizde görmek bizlere onur ve güç verecektir. Barışa önem veren bir ülke olduğunuzu ve beraber Dünya barışı için çokça başarılar elde edeceğimiz inanıyoruz.

Milletler Cemiyeti


“Milletler Cemiyeti adına kısa bir mektup yazarak Türkiye’yi cemiyetinize katılmaya davet ediniz. Mektubunuzda Milletler Cemiyetini tanıtmayı ve cemiyet olarak Atatürk Dönemi Türk dış politikasıyla ilgili görüşlerinizi belirtmeyi unutmayınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Türkiye Cumhuriyeti’ne,

Dünya barışı için kurulmuş olan Milletler Cemiyeti’ nde barışa çok önem veren sizleri aramızda görmekten büyük memnuniyet duyacağımızı ifade etmek isteriz. Türkiye’ nin başarılarından ve izlemiş olduğu politikadan dolayı tebrik ediyor, yeni Cumhuriyeti aramızda görmekten onur ve güç duyacağımızı ifade etmek istiyoruz.

Milletler Cemiyeti


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.