Ders Notları

Millî birlik ve beraberliğin önemini açıklayınız.

7. Sınıf Türkçe Kitabı Millî birlik ve beraberliğin önemini açıklayınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Millî birlik ve beraberliğin önemini açıklayınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Milli birlik ve beraberlik ülke içerisinde huzur ve güven ortamı sağlar. Milli birlik ve beraberlik milletin yani orada yaşayan insanların bir bütün olarak yaşadıkları ve birbirlerini desteklemeleridir.

Böyle bir ortamda sağlanan huzur ve güvenlik ahlaki ve manevi değerlere de güç getirir ve düşmanların ülkeye el uzatmasını engeller.


“Millî birlik ve beraberliğin önemini açıklayınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Milli birlik ve beraberlik o devlet üzerinde bulunan halkın güvenliği ve devletini her şeyden üstün tutması böylece  yurttaşlarına sahip çıkmasıdır.

Milli birlik ve beraberlikte Kürt Türk Arap ayrımı yapılmaksızın aynı toprak üzerinde yaşadığımız herkes kardeş kabul edilir ve milletimizin çıkarları göz önünde tutulur.

Milli birlik ve beraberliğin olduğu bir ortamda düşmanların o ülkeye göz dikmesi neredeyse imkansızdır.

Veli birlik ve beraberlik mutlu günleri beraber yaşamak ve hüzünlü günlerde de acıyı milletçe hep beraber göğüslemektir.

Milli birlik ve beraberlik ve dayanışmanın olduğu bir ortamda güven ortamı sağlanacak ve herkes huzur içerisinde yaşayacaktır.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Milli birlik ve beraberliğin oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz milli beraberlik olduğu zaman elbette ki ülkemiz herhangi bir tehdide veya herhangi bir olumsuzluğa karşı dik durabileceğini omuz omuza verebileceğine ve vatanı için her zaman savaşabileceğini biliriz milli beraberlik Türk kültüründe oldukça önemlidir Türkler her zaman ortalarında korumak için milli beraberlik içerisinde çalışmıştır milli bir beraberlik her zaman birçok mücadeleyi ve kahramanlığı dile getirmiştir milli beraberlik içerisinde insanlar her zaman azimle vatanlarına bağlı ve vatan sevgisini görebilecek şekilde yaşamışlardır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.