Motosiklet ulaşım aracının günlük hayatımızdaki önemini anlatan bir konuşma yapınız. | Forum Sayfa Cevapları

Motosiklet ulaşım aracının günlük hayatımızdaki önemini anlatan bir konuşma yapınız.


Türkçe Öğretmeni

5. Sınıf Türkçe Motosiklet ulaşım aracının günlük hayatımızdaki önemini anlatan bir konuşma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Motosiklet ulaşım aracının günlük hayatımızdaki önemini anlatan bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Motorlar model model oluşan büyük silindirli, küçük silindirli kıroz, endro, scooter gibi birçok tutkunu olan ve özgürlüğün  simgesi olarak gösterilen, geniş bir yelpazesi olan, bir araçtır.


Motosiklet ulaşım aracının günlük hayatımızdaki önemini anlatan bir konuşma yapınız.  konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :1800’lü yıllardan itibaren motorsiklet bir çok değişim geçirmiş bir araçtır. İlk motorlu, motorsiklet benzeri araç 1868 yılında tasarlanmıştır. Buharlı bir motor olarak tasarlanıp, üretilmiştir. Gottlieb Daimler 1885 yılında günümüz deki motorlara benzeyen tahtadan yapılma bir içten yanmalı motoru olan motoru geliştirmiş ve 10 km yol kat edebilmiştir. 1903 yılında günümüzdeki modern motor modelleri çıkmaya başlamış ve insanlar yavaş yavaş binmeye başlamıştır.

William, Harley ve Arthur Davidson motorsikleti bir yaşam yarzı haline getirmek için çeşitli çalılmalar yaparak, Harley Davidson adını verdikleri motorşarı tasarlamışlar, başlarda polis teşkilatına pazarlayıp, ilerleyen dönemlerde ise günümüzde bir yaşam tarzı oluşturarak Harley Davidson motorsiklet tutkumları kulüplerine dönüşmüş ve dünyanın heryerinde özgürlüğün simgesi haline gelmişlerdir.

ikinci dünya savaşında etkin olarak kullanılarak, askeri alandada kullanılmıştır. Günümüzde trafik içerisinde rahat harejet edebilme özelliği olduğu için polislerin motorize ekipleri bukunmakta, yemek, posta, kurye gibiiş alanlarında kullanılmakta, insanlar arasında özel zevk ve tutkularına göre modek model, kalite kalite motorlar kullanılmaktadır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Motosiklet ulaşım aracının günlük hayatımızdaki önemini anlatan bir konuşma yapınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!