Ders Notları

Muhtaç durumda olanlara neden yardım etmek gerekir?

8. Sınıf Din Kültürü Muhtaç durumda olanlara neden yardım etmek gerekir? Söyleyiniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Muhtaç durumda olan insanlar hem ihtiyaçlarını karşılayamazlar hem de kendilerini çok zorda hissederek bunalıma girebilirler. Böyle insanlara yardım etmek hem toplum içerisinde bir sevgi bağı oluşmasını sağlar.
Hem de insanların ihtiyaçlarını karşılamalarına olanak sağlar. İhtiyaçlarını karşılayan insanlar kendilerini iyi hissederler. Bu şekilde yardımlaşmanın olduğu bir toplumda hırsızlık olayları da az yaşanır. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Yardıma ihtiyacı olan birini Gördüğüm Zaman ona yardım etmeliyiz çünkü yardımlaşmak ve dayanışmak toplumu ayakta tutar yardımlaşmak istediğimiz zaman zekat verebilir sadaka verebiliriz ya da elimizden geldiği kadar karşımızdakine yardım ederek yardımlaşma örneklerini yerine getirmiş oluruz. Komşularımıza akrabalarımıza yakınlarımıza yardım ettiğim insan hem biz mutlu oluruz hem de karşınızdaki ihtiyacı olan insanların yardımına gerçekleştirmiş oluruz her zaman yardım eden ihtiyaç sahiplerini gözeten bir ahlaka sahip olmamız önemlidir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.