Mustafa Kemal Atatürk Samsun'a niçin çıkmıştır? | Forum Sayfa Cevapları

Mustafa Kemal Atatürk Samsun’a niçin çıkmıştır?


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Mustafa Kemal Atatürk Samsun’a niçin çıkmıştır? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Mustafa Kemal Atatürk Samsun’a niçin çıkmıştır? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Mustafa Kemal Atatürk Samsun’a çıkmasının temel sebebi Türk milletinin hiçbir şekilde Esaret altında yaşayamayacağını ve bu nedenle ülkemizde yani Türk milletinin içerisinde var olan bağımsızlık ateşinin kıvılcımını Çakmak amacıyla Samsun’a çıkarak Türk milletini bir araya getirmiş ve bağımsızlığımızı elde etmemizi sağlamış olan büyük bir liderdir.


Mustafa Kemal Atatürk Samsun’a niçin çıkmıştır? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :  Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk Türk milletinin Esaret altında yaşayamayacağını görmüş ve manda ve himaye gibi görüşlerin kabul edilemeyeceğini ifade ederek canı pahasına Samsun’a çıkarak bağımsızlık ateşini yapmayı planlamıştır.

Mustafa Kemal Atatürk İstanbul’dan Samsun’a Bandırma Vapuru ile giderek burada Erzurum Sivas gibi kongreler yaparak Türk milletinin bağımsızlığı için insanları bir araya getirmiş ve Milli iradenin yeniden ateşlenerek düşmanlara ve işgalcilere karşı bir arada durmamızı sağlamıştır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün bu özverili duruşu ile beraber Milli Ordu oluşturulmuş ve düşmanlarımız bir  bir ülkemizden atılarak Türkiye Cumhuriyeti ilan edilmiş ve bağımsız bir Türk toplumu ortaya çıkmıştır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Mustafa Kemal Atatürk Samsun’a niçin çıkmıştır?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!