Ders Notları

“Mustafa Kemal Atatürk ve Çanakkale” konulu bir konuşma yapınız.

6. Sınıf Türkçe “Mustafa Kemal Atatürk ve Çanakkale” konulu bir konuşma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Mustafa Kemal Atatürk ve Çanakkale” konulu bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Mustafa Kemal Atatürk ülkemizin lideri olarak Çanakkale Savaşı’nda düşmanlara karşı büyük bir mücadele ve vermiş liderlik özellikleri ve askeri zekası ile beraber Çanakkale Zaferi’nin elde edilmesinde büyük rol oynayan komutanlardan bir tanesi olarak ifade etmemiz doğru olacaktır.

Mustafa Kemal Atatürk Çanakkale Savaşı’nda askerlerin üzerinde var olan konuşmaları ve askerlerin yapması gereken konularda onlara yol göstermesi açısından büyük zaferler elde edilmesini sağlayarak bu zaferin taçlandırılması unda ve Türk ulusunun bağımsızlığının ne kadar önemli olduğunu bizlere öğreten önemli komutanlardan bir tanesidir.


“Mustafa Kemal Atatürk ve Çanakkale” konulu bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Mustafa Kemal Atatürk Türk ulusunun bağımsızlığının elde edilmesi amacıyla yapmış olduğu çalışmalarla büyük bir lider olarak Türk tarihine girmiştir.

Mustafa Kemal Atatürk Çanakkale Savaşı’nda Türk milletinin bağımsızlığını askerlere göstererek üstün bir başarı göstermiş Çanakkale Boğazı’na mayın döşenmesi ve askerin nereden çıkarma yapılacağını önceden askeri zekasıyla tahmin etmesi sonucunda Çanakkale Zaferi’nin kazanılmasına büyük katkı sağlayan bir liderimizdir.

Mustafa Kemal Atatürk Çanakkale Savaşı’ndan sonra Türk milletinin bağımsız bir şekilde yaşaması gerektiğini Esaret altında yaşayamayacağını bildiğinden dolayı milli mücadeleyi Samsun’a giderek başlatmış ve ülkemizin bağımsızlığını elde edilmesi için milli mücadele döneminde Kurtuluş Savaşı’nı başlattığı biliyoruz işte bu nedenle Mustafa Kemal Atatürk tarihte ve Çanakkale’de bizlere liderlik eden ve bağımsızlığımız için mücadele eden büyük bir internetten bir tanesidir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.