Mustafa Kemal hakkında neler biliyorsun? | Forum Sayfa Cevapları

Mustafa Kemal hakkında neler biliyorsun?


Türkçe Öğretmeni

1. Sınıf Türkçe Mustafa Kemal hakkında neler biliyorsun? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Mustafa Kemal hakkında neler biliyorsun? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Mustafa Kemal Atatürk bizlere bağımsızlığımızı vermek için çalışmış olan büyük bir liderdir. Mustafa Kemal Atatürk 1881 yılında Selanik şehrinde dünyaya gelmiştir. Askeri okulda okuyarak, işgal altında olan devletimizi düşmanlardan kurtarmış ve bizlere bağımsız bir Cumhuriyet vermiştir.


Mustafa Kemal hakkında neler biliyorsun? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Mustafa Kemal Atatürk 1881 tarihinde Selanikte doğmuştur. Mustafa Kemal Atatürk’in annesi Zübeyde Hanım, Babası ise Ali Rıza Bey’dir. Mustafa Kemal Atatürk, ilk olarak mahalle mektebinde ardından asker olmak istediği için asker rüstiyeye gitmiştir. İleri görüşlü, zeki, vatan sever olan Mustafa Kemal Atatürk işgal altında var olan ülkemizi kurtarmak için 19 Mayısta Samsum’a gitmiş ve milli mücadele ateşini yakarak bizleri düşmanlardan kurtarmıştır.

Ardından bağımsızlığımız ve egemenliği millete vererek Türkiye Cumhuriyeti kurmuştur. Bağımsız bir Türk milletinin önemini bilen Mustafa Kemal Atatürk devlet yönetimi ve ekonomik olarak bir çok değişiklik yapmış ve ülkemizin temelini bilim ve sanata dayandırmıştır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Mustafa Kemal hakkında neler biliyorsun?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!