Mustafa Kemal, Millî Mücadele’nin örgütlenme aşamasında ne gibi güçlüklerle karşılaşmıştır?


İnkilap Tarihi Öğretmeni

8. Sınıf İnkılap Tarihi Mustafa Kemal, Millî Mücadele’nin örgütlenme aşamasında ne gibi güçlüklerle karşılaşmıştır? Karşılaştığı bu güçlüklere hangi çözüm yollarını bulmuştur? Araştırınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Mustafa Kemal, Millî Mücadele’nin örgütlenme aşamasında karşısına çıkan ve engel olan en büyük güç İstanbul Hükümeti’ydi. Bu çalışmalara engel olmak için en son Atatürk ve yandaşlarına idam cezası verilmiş, ama bu Atatürk’ ü yıldırmamıştır. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Mustafa Kemal, Millî Mücadele’nin örgütlenme aşamasında ne gibi güçlüklerle karşılaşmıştır?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde silah arkadaşları milli mücadele'ye destek veren Türk milleti ve Türk kahramanları Kurtuluş savaşı'nı başlatmış Kurtuluş savaşı başlayarak türkiye'mizin yeniden ayakta durması ve yeniden bağımsızlığını kabul etmesi için mücadele başlamıştır bu mücadeleyi herkesin de ve halktan Türk milletinin bağımsızlığını isteyen ve bağımsızlığı destekleyen kahramanlarımız katılmıştır Mustafa Kemal Atatürk her zaman ileri görüşlülüğü cesurluğu Kahraman davranışlarıyla ve cephelerde elde ettiği kahramanlıklarla Devleti'nin düşünmesi ve devletini yeniliklere ayak uydurması sayesinde Kurtuluş savaşı hızlı bir şekilde sonuç almış ve başarı ile katılmıştır.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!