Müzelerle ilgili yaptığınız araştırma sonunda neler öğrendiniz? | Forum Sayfa Cevapları

Müzelerle ilgili yaptığınız araştırma sonunda neler öğrendiniz?


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Müzelerle ilgili yaptığınız araştırma sonunda neler öğrendiniz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Müzelerle ilgili yaptığınız araştırma sonunda neler öğrendiniz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Müzelerle ilgili yaptığım araştırma sonucunda müzelerin, insanları bilgilendirme amacı taşıdıkları, içerisinde tarihi açıdan önemli bilgilerin ve eserlerin bulunduğunu, her müzenin kendi açıldığı konuda bilgiler taşıdığını öğrendim.


Müzelerle ilgili yaptığınız araştırma sonunda neler öğrendiniz?konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Müzelerle ilgili yaptığım araştırmada müzelerin asıl amacının kar gütmek değilde, insanları bilgilendirme belli bir konuda eğitim amacı ile kurulmuş yerler olduğunu öğrendim.

Ayrıca her müzenin bir mesele hakkında kurulduğunu ve kuruluş amacına göre içerisinde heykel , fosil gibi değerli nesnelerin bulunduğunu öğrendim. Eğer bu müze bilim ve teknoloji alanında yapılmış bir müze ise geçmişten bugüne kadar teknoloji ve bilim alanında olan gelişmeler, icatlar, mucitlerin heykelleri , hayat hikayeleri ve bilgilendirme yazıları bulunur.

Eğer doğa hakkında bir müze ise; yine fosiller, yazılar, resimler,  böcek ve kaya koleksiyonları gibi parçalar bulunur. Eğer deniz müzesi ise içerisinde gemi , tekne figürleri, taşlar gibi denize ait bilgiler resimler ve nesneler bulunur. Müzelerin içerisindeki nesnelerin birçoğunun tüm Dünya ‘ nın tarihi seyrini değiştirecek kadar önemli olduğunu öğrendim. Mesela en eski bilinen antlaşmalar ve yazılardan daha öncesi bulunursa yazının daha önce de bilindiği anlaşılır ve tarihteki konular değişmek zorunda kalır. Eski insanlara ait teknolojik aletler ve gelişmeler bulundukça tarih değişir. Müzeler ve içerisindeki eşyalar bazen antlaşma gibi eserlerse tarihi değer taşır ve devletler arasında önemli hale gelir.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Müzelerle ilgili yaptığınız araştırma sonunda neler öğrendiniz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak